wtorek, 14 listopada 2017

Raz na wozie, raz pod wozem


źródło: pixabay


Jesień i zbliżająca się zima to okres melancholijny, sprzyjający obniżeniu nastroju. Częściej w tym okresie pojawia się zmęczenie i zniechęcenie, a obowiązki przerastają siły, brakuje energii i kreatywności. Kiedy za oknem szaro, buro i ponuro, łatwiej wpaść w sidła depresji. 

Kiedy narastają problemy i/lub czujemy się źle, trzeba przez ten okres przejść, należy pozwolić sobie na emocje. Życie to nie same przyjemności, nie można przejść przez nie bezproblemowo. Rozkładanie na czynniki pierwsze, wyolbrzymianie i stres pogarszają sytuację. 

W trudnych chwilach pamiętajmy, że wszystko jest przejściowe, cieszmy się tym, co mamy. Warto zawalczyć o drobne przyjemności i swoje szczęście.

Zamierzam niedługo opublikować listę polepszaczy nastroju. Może zdradzicie, jakie są wasze sposoby na chandrę? 

9 komentarzy:

 1. Pogoda jest niestety depresyjna. Polecam więc dobrą książkę. To zawsze pomaga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację Wiolu, nie ma jak książka, kubek gorącej herbaty i gruby koc.

   Usuń
 2. Niestety jesień i typowo jesienna pogoda potrafi pogorszyć nastrój. Moim sposobem na chandrę również jest dobra książka, koniecznie z kubkiem gorącej herbaty. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie taki sam zestaw lubię, a do tego jeszcze ciepły koc i czasami aromatyczna świeczka.

   Usuń
 3. Zgadzam się - ból i przygnębienie trzeba po prostu przeżyć. Czasem popłakać, a czasem uraczyć się kubkiem gorącej herbaty lub kawy. Mój sposób na poprawienie humoru to wczesne położenie dzieci spać i spędzenie miłego wieczoru z mężem - najlepiej z lampką wina ;).

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja jestem takim troszeczkę ewenementem, bo jesienna pogoda poprawia mi nastrój. Szczególnie deszcz - zawsze dodaje mi energii. Myślę, że należy szukać pozytywów w takim rodzaju pogody i starać się samemu dodatkowo nie dołować :)
  Magdoszopedia

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój sposób na jesienną depresję to dużo światła, dobra książka,film, rozmowa z bliska mi osobą.:)

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie przede wszystkim książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja oglądam kabarety albo komedie lub czytam fajną książkę :) Także czas spędzony w miłym towarzystwie nastraja pozytywnie, mimo jesiennej aury.

  OdpowiedzUsuń