czwartek, 23 listopada 2017

Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości - Andrea de la Barre de Nanteuil, Lovisa Burfitt - recenzja premierowa

Autor: Andrea de la Barre de Nanteuil, Lovisa Burfitt
Tytuł: Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 132
Format: 195x294 mm
ISBN: 978-83-08-06364-4

Jesienią, podobnie jak w książce w listopadzie zabieram was do Paryża na spotkanie z Isabell i Mademoiselle Oiseau oraz z nowymi bohaterkami. Moją recenzję tomu pierwszego znajdziecie tutaj. Czy drugi tom o przygodach ekscentrycznej damy dorównuje pierwszemu?

Pewnego dnia Isabell otrzymuje tajemniczy list od Madame M. Spinoza. Przesyłka zawiera klucze do mieszkania przy rue Blanche 43. Co dziewczynka tam zastała?

"Z mieszkania nie dobiegał żaden dźwięk. Było dziwnie. Zbyt cicho. Przez chwilę dziewczynka miała ochotę obrócić się na pięcie, przekręcić klucz w zamku tyle razy, ile się da, zbiec w dół po schodach i wyrzucić klucze do Sekwany."

Dziewczynka wchodzi, ale dopada ją strach. Mieszkanie wygląda tak, jakby od dawna nikt tam nie zaglądał. Isabell znajduje dziecięcy pokoik, a w nim domek dla lalek.

"W małym domku najwyraźniej są święta. W głównym salonie na drugim piętrze stoi choinka sięgająca niemal sufitu. Dwie pokojówki w czarnych sukienkach i białych fartuszkach wieszają ostatnie dekoracje. Na stole w jadalni stoją półmiski z ostrygami, pasztetem z gęsich wątróbek, indykiem i świątecznym ciastem. W oknach zawieszono gwiazdki i papierowe aniołki.
-I pomyśleć tylko, że Mademoiselle już nigdy nie będzie obchodziła świąt... - powiedziała do siebie Isabella."

Dlaczego Mademoiselle Oiseau nie wraca z Wenecji? Jakie tajemnice skrywa przeszłość głównej bohaterki? Gdzie znajduje się tajemnicza Villa Amalia? Co zawierają listy? Czy zwycięży siła siostrzanej miłości? Czy Mademoiselle Oiselle przypomni sobie, czym jest wigilijna tradycja i odnajdzie "ducha" świąt? Pełno pytań, na które odpowiedzi znajdziecie  w różowej książce.

Kolejny raz autorka opisuje paryską modę i szyk rodem jak z żurnala sprzed wielu lat. Miłośnicy kotów też będą zadowoleni z tej lektury. Trudno oderwać się od czytania i oglądania tej fantastycznej książki. Wydawnictwo Literackie znów stanęło na wysokości zadania, do rąk czytelnika trafia książka w sztywnej okładce z dobrej jakości papierem, który wytrzyma wielokrotne czytanie i przeglądanie. Książka skierowana jest do małych i dużych dziewczyn. Przyznam, że sama z przyjemnością przeniosłam się w krainę wyobraźni i zrelaksowałam przy czytaniu.

Książkę można kupić na stronie Wydawnictwa Literackiego.

Dacie się porwać tajemnicy?

Bardzo dziękuję za możliwość przeczytania książki Wydawnictwu


10 komentarzy:

 1. Książka już u mnie czeka na półce ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książka dla dziewczynek. Jednak sama chętnie też bym ją przeczytała. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej książce, ale wydaje się mieć coś w sobie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ma w sobie pewną magię.
   P.S. Aguś czekam na adres - do wysyłki próbek.

   Usuń
 4. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej książce, ale chcę ją przeczytać. Uwielbiam koty, a poza tym nazwa mojego bloga zobowiązuje,:)
  kocieczytanie.blogspot.com 😘💖😽

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że się nie zawiedziesz.
   P.S. Agnieszko czekam na adres - do wysyłki próbek.

   Usuń
 5. Mam w rodzinie trzynastoletnią dziewczynkę, więc myślę, że powyższa książka będzie dla niej idealna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym przeczytać pierwszą część żeby zobaczyć czy to lektura dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń