Październik rozpieszcza nas piękną pogodą. Można skorzystać z pięknej aury i poczytać na dworze, ale można też zaszyć się w domu z książką. Oto jakie nowości szykuje Wydawnictwo Psychoskok:
Autor: Ewa Lenarczyk
Tytuł: Za moje krzywdy
Kategoria: Romans, kryminał
Ilość stron: 290
Data premiery: 16.10.2019 r.
Wciągająca historia o ciemnych stronach ludzkiej psychiki, o ludziach uwikłanych w przeszłość, żyjących chęcią wyrównania rachunków, które kazał zapłacić im los.
Polskim Wybrzeżem wstrząsa seria zadziwiających, okrutnych morderstw. Wszystkie mają jedną wspólną cechę: ofiary to przeciętni, nieprzyciągający uwagi ludzie, a jednocześnie seksualni dewianci, szukający doznań w najbardziej ekstremalnych zachowaniach. Ich śmierć i ujawnione tajemnice to dla najbliższych szok, a dla stróżów prawa ogromne wyzwanie.
Kim jest morderca? Dlaczego wybrał taki klucz działania? Z tymi pytaniami muszą zmierzyć się policjanci z gdyńskiej dochodzeniówki. Pomaga im w tym psycholog policyjna – Bożena Kalinowska – zdeklarowana singielka, matka dorosłej córki, która przy okazji śledztwa spotyka na swojej drodze ludzi kiedyś dla niej ważnych, a teraz pogrzebanych w pamięci. Czy wspomnienia i sprawy z przeszłości odżyją? Czy dawne uczucie ma szanse na to, aby rozkwitnąć na nowo?
Morderstwa, policjanci, dochodzenie, a w tym wszystkim osoba, która mimo upływu lat nie potrafi zapomnieć krzywdy, której doznała. Która żyje przeszłością i sama postanawia wymierzyć sprawiedliwość – według własnych norm i na swoich warunkach.
Autor: Marta Paszkiewicz
Tytuł: Psia Moda
Kategoria: Poradnik
Ilość stron: 82
Data premiery: 18.10.2019 r.
„Skoro odebraliśmy psom ich dzikość, to chociaż niech noszą się z klasą”.
Pierwsza książka w Polsce, która podejmuje tak kontrowersyjny temat, jak moda dla psów.
„Psia moda” to poradnik dla stylistów psów i nie tylko. Autorka przedstawia rodzaje ubranek, ich wady oraz zalety. Podkreśla, na co zwrócić uwagę podczas kreowania psiego looku. Dla autorki, która jest psychologiem psów ważne są trzy aspekty: ubiór ma być piękny, wygodny dla zwierzęcia oraz łatwy w utrzymaniu przez właściciela. Patrząc przez pryzmat tych cech, książka przedstawia firmy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu nie tylko odzieży, ale także legowisk, misek, torebek, szelek, fotelików samochodowych, czy inteligentnych zabawek, które czyszczą psie zęby.
Marta Paszkiewicz prowadzi bloga o psiej modzie, a testerami wszelkich psich rekwizytów są jej cztery pupile, trzy chihuahua oraz shih tzu.
Autorka współpracuje z firmami, które tworzą akcesoria dla psów, pomagając w kreowaniu tego co wygodne i piękne. Książka opisuje wybrane modele, jest w niej wiele zdjęć. Stanowi podstawowe kompendium wiedzy na temat psich gadżetów, które towarzyszą nam i naszym pupilom każdego dnia.
Autor: Marta Paszkiewicz
Tytuł: Chihuahua powrót do techichi
Kategoria: Poradnik
Ilość stron: 41
Data premiery: 18.10.2019 r.
„Chihuahua powrót do techichi” to próba rozwiązania genezy pochodzenia najmniejszych psów na świecie, która owiana jest wieloma tajemnicami.
Za protoplastów chihuahua uznaje się nieme psy techichi, które ściśle związane były z Majami, Toltekami oraz Aztekami.
Książka ukazuje dowody istnienia techichi oraz przedstawia role, jakie niewielkich rozmiarów psy pełniły w przeszłości. Szczególną funkcję odgrywały one jako ofiary rytuałów religijnych.
Autorka podejmuje próbę rozwikłania sekretu pochodzenia chihuahua, nurtującej znawców i miłośników, poprzez ukazanie wielu teorii powstania rasy. Książka zawiera także informacje na temat powstania odmiany długowłosej oraz krótkowłosej.
Autorka publikacji jest pedagogiem, psychologiem zwierząt oraz jednym z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Zwierząt. Jako specjalistka od rasy chihuahua, przedstawia swoją tezę na temat tego czy chihuahua należy porównywać do techichi, biorąc pod uwagę podejście współczesnego społeczeństwa do tych małych psów-zabawek?
Publikacja stanowi zarys historyczny rasy chihuahua oraz wpływ pochodzenia na wzorzec tej rasy. Ciekawostkę stanowi opis rytuałów, które związane były z przodkami chihuahua.
Książka przeznaczona jest dla wszystkich właścicieli oraz miłośników rasy chihuahua.
Autor: Mateusz Juszczyk
Tytuł: Pieśni o Awanturnikach. Tom II
Kategoria: Powieść przygodowo-historyczna
Ilość stron: 382
Data premiery: 23.10.2019 r.
Kontynuacja książki „Awanturnicy”.
Pirat z Tortugi, szkutnik z Gdańska, rodzina szlachetnie urodzonych Irlandczyków z Barbadosu i gubernator Jamajki, to tylko część bohaterów powieści. Ambicją awanturników jest przeżycie jak największej liczby niebezpiecznych przygód i przejście do legendy, nawet jeśli mieliby przepłacić to życiem.
Gdy siedemnastowieczny świat ogarniają wojny i cierpienie, ludzie uciekają się do pieśni by zapomnieć o trudach codziennego życia. Marcin Seradzki i jego przyjaciele w sposób przypadkowy stają się bohaterami tych opowieści. Kto z nich opowie się za dobrem, a kto obierze drogę niesprawiedliwości? Sława ma swoje piętno! Jak bardzo zmieni się ich życie, gdy na drodze czyhają, trudy i przeszkody?
Czas powrócić do świata, handlu, niewolnictwa, piratów i wojen.
Autor: Zdzisław Brałkowski
Tytuł: Czas dorosłości
Kategoria: Wspomnienia, autobiografia
Ilość stron: 265
Data premiery: 23.10.2019 r.
„Czas dorosłości” to kolejna książka z cyklu „Zza zasłony czasu”.
Zbiór opowiadań, na kanwie wspomnień z lat 70. I początku 80. XX wieku.
Autor w ciekawy sposób przybliża nam czasy własnej młodości, dzieląc się z czytelnikami wspomnieniami dotyczącymi swojego życia zawodowego i rodzinnego.
Spisując własne historie doskonale ukazuje również mechanizmy rządzące gospodarką tego okresu, wskazuje na czynniki ekonomiczne i polityczne, które kształtowały ówczesną rzeczywistość.
To opowieść o rozterkach, przemyśleniach, nowych wyzwaniach młodego mężczyzny, który wkracza właśnie w dorosłość i musi temu podołać. Praca, treningi, spotkania, rodzina – najpierw rodzice i rodzeństwo, a później nowa rola – męża i głowy rodziny.
Czytając niektóre historie, nie sposób się nie uśmiechnąć.
Młodsi czytelnicy mogą porównać ówczesne lata z ich dzisiejszym życiem, a starsi przywołać własne wspomnienia.
Autor: Anna Wysocka-Kalkowska
Tytuł: Gdyby ocean milczał
Kategoria: Literatura obyczajowa
Ilość stron: 240
Data premiery: 24.10.2019 r.
O czym szumi ocean w Carnac we Francji?
A gdyby ocean milczał – to o czym? O bólu po stracie i radości z odnowy. Marzeniach – ich spełnianiu i niespełnianiu. Tęsknotach i rozczarowaniach. Tolerancji i jej przeciwieństwie. O rozwijaniu skrzydeł – czasami anielskich. Mógłby tak szumieć i nie szumieć o wszystkim.
„Póki szumi ocean – pisze autorka – póki wieje wiatr, póki świecie słońce, póki każdego ranka zaczyna się nowy dzień… wszystko może się zdarzyć”. Zdarzył się zamach islamskiego terrorysty nad Sekwaną w Paryżu, który odebrał życie wielu ludziom, bo znaleźli się w złym czasie i w złym miejscu. Matce odebrał córkę, siostrze – siostrę, córce – matkę. I nic już po tragicznej śmierci Isabel nie było takie samo, chociaż dla tych, którzy pozostali, świat się nie skończył.
Zbrodnia i wina w świecie widzianym oczyma kobiet często załzawionymi od rozmaicie odczuwanego bólu – bardziej psychicznego niż fizycznego.
Stworzyłam dziewczynkę, która (…) widzi więcej, czuje bardziej i co najważniejsze – nie boi się prawdy. Wystarczy tylko spróbować patrzeć na świat jak ona. Nawet jeśli nie zobaczy się tych samych aniołów.
Autor: Halina Strzelecka
Tytuł: Przetrwać próbę czasu
Kategoria: Powieść obyczajowa
Ilość stron: 286
Data premiery: 28.10.2019 r.
Ekscytująca, pełna wdzięku, humoru i smutku, opowieść o żywiołowej namiętności poddanej próbie czasu.
Piękna i niezależna pani architekt marzy o założeniu rodziny. Ma za sobą nieudane małżeństwo z dużo starszym od siebie mężczyzną. W wieku 19 lat Antonina została uwiedziona przez instruktora prawa jazdy. Wbrew rodzicom poślubiła Franka, który stopniowo, ale skutecznie zaczął ją ograniczać. Czuła się osaczona przez własnego męża, który sukcesywnie dążył do tego, by zerwała kontakty z rodziną i przyjaciółmi. Kiedy mężczyzna każe usunąć jej ciążę, kobieta postanawia od niego odejść. Dzięki wsparciu przyjaciółek, próbuje odzyskać życiową równowagę. Żałując straconych lat postanawia brać życie całymi garściami. Ciągle jednak trafia na nieodpowiednich mężczyzn. Adoruje ją żonaty kolega z pracy, z dawnym znajomym wyjeżdża na weekend a klient, któremu ma urządzać dom, chce się z nią umówić. W końcu poznaje nieziemsko przystojnego Borysa, z którym umawia się na spotkanie…
Autor: Małgorzata Król
Tytuł: Biała Wieszczbiarka
Kategoria: Duchowość, religia
Ilość stron: 126
Data premiery: 12.11.2019 r.
„Biała Wieszczbiarka” Małgorzaty Król niezwykła opowieść o przenikających się światach – tym widzialnym i niewidzialnym.
Kolejna książka autorki, która wprowadza czytelnika w świat, którego nie widać na pierwszy rzut oka… Opowiada o Istotach, współistniejących razem z nami, ingerujących w nasze życie, mówi o energii Wszechświata, o miłości, pięknie, dobrych uczynkach, poszukiwaniu własnej drogi i umiejętności otwarcia się na inne rzeczywistości.
Anna podczas narodzin otrzymuje duszę, która staje się jej towarzyszką i niejednokrotnie wskazuje jej właściwą drogę, przypominając o swoim istnieniu. Dziewczyna obdarzona zostaje niezwykłym darem – widzi aurę przyrody, zwierząt, a nawet ludzi. W ziemskiej wędrówce towarzyszy jej istota nie z tego świata, która jako przyjaciel zawsze jest obok niej. Ukazuje się on w różnych postaciach, w momentach, gdy dziewczyna bardzo potrzebuje jego obecności.
Anna poszukuje swojej własnej drogi i przeznaczenia. Trafia do małego domku w górach, zamieszkałego przez babcię Adelę. To właśnie tutaj życie dziewczyny zmienia się diametralnie. Odnajduje to czego szukała, a nawet więcej…
Jakie tajemnice skrywa starsza kobieta i miejsce do którego trafia Anna. Jak potoczą się losy dziewczyny i jakie okaże się jej przeznaczenie?
Autor: Anka Mrówczyńska
Tytuł: Młody bóg z pętlą na szyi. Samobójstwo na raty. Część III
Kategoria: Autobiografia, psychologia, dziennik
Ilość stron: 546
Data premiery: 22.11.2019 r.
Trzecia część cyklu „Młody bóg z pętlą na szyi” to prawdziwy emocjonalny rollercoaster.
Po dzienniku ze szpitala psychiatrycznego i wspomnieniach z pierwszej psychoterapii indywidualnej, nadszedł czas na pogłębienie wiedzy o przeszłości autorki.
To dziennik, który został napisany, by przestrzec innych przed piekłem autoagresji. Z czasem stał się on świadectwem trudów życia osoby z pogranicznym zaburzeniem osobowości. Jednak borderline to nie tylko autodestrukcja, autoagresja, impulsywne działania, poczucie pustki i chwiejność emocjonalna. To także olbrzymia wola życia i próba ratowania siebie.
Mrówczyńska bez cenzury i żadnych hamulców opowiada o swoim życiu, próbach samobójczych, przeszłości. Pokazuje również, jak ważne w przypadku zaburzeń psychicznych jest samopoznanie.
Książka rekomendowana przez czołowe magazyny psychologiczne i psychiatryczne.
Polecana studentom studiów medycznych, klinicystom, początkującym terapeutom oraz innym specjalistom zajmującym się szeroko pojętą ochroną zdrowia psychicznego.
Życzę Wam pięknych dni. Jestem ciekawa czy któryś tytuł przykuł Waszą uwagę? Pozdrawiam serdecznie. -
Lenka