sobota, 15 kwietnia 2017

Amelia Badelia - Peggy Parish

Autor: Peggy Parish
Tytuł: Amelia Badelia
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 64
Format: 150x225 mm
ISBN: 978-83-08-06295-1

To nie przypadek, że sięgnęłam po tę książkę, choć na chwilę stałam się dzieckiem. Dzięki tej bajce uśmiech zagościł na mojej twarzy i się zrelaksowałam.

Raczej nie jest to książka dla maluszków, bo mogą nie zrozumieć niektórych pojęć. Zdecydowanie polecam ją dla trochę starszych dzieci (także tych 18+, którzy chcą się "zresetować").

Trafiamy do domu państwa Roger, którzy zatrudnili nową gosposię. Amelia zostaje sama w domu z listą rzeczy do zrobienia. Zabiera się ona energicznie i skrupulatnie do pracy. Nie sposób nie uśmiać się czytając np. o wietrzeniu żarówek czy odświeżaniu mebli pudrem.

Koniecznie muszę podzielić się z Wami moim ulubionym fragmentem. Jedno z zadań brzmi: "Pamiętać o zdjęciu zasłon do prania". Z pozoru proste polecenie Amelia traktuje dosłownie.
"- Zdjęcie  zasłon?? Tak jest napisane. Ale nie mam aparatu fotograficznego. Cóż w takim razie postaram się je narysować. 
Amelia Badelia usiadła wygodnie i najdokładniej jak potrafiła, narysowała zasłony."

Gosposia popełnia gafę za gafą. Czy państwo Rogers dalej będą chcieli zatrudniać pomoc domową, która naraża ich na straty? Poszukajcie odpowiedzi na kartach bajki.

Książka jest bardzo dobrze wydana.  Grube, szyte strony oraz sztywna okładka gwarantują, że mimo wielokrotnego czytania i przeglądania, nie rozpadnie się ona. Niewątpliwą zaletą są liczne ilustracje dostosowane do treści oraz duża czcionka. Jako ciekawostkę podam, że bajka została przetłumaczona przez Wojciecha Manna. Na koniec bardzo dobra wiadomość: książka jest pierwszym tomikiem serii. Czy jesteście ciekawi losów Amelii?

Książkę można kupić na stronie Wydawnictwa 

Bardzo dziękuję za możliwość przeczytania książki Wydawnictwu
3 komentarze:

  1. Książka wydaje się fajna i wesoła :) Chętnie bym do niej zerknęła :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czasami lubię wracać do książek z dzieciństwa. Mają w sobie wiele optymizmu ale z perspektywy czasu patrzę na nie inaczej. Znajduję w nich wiele mądrości. Myślę, że podobnie byłoby w tej książce :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Moje dzieci śmieją się do rozpuku podczas czytania o przygodach tej zabawnej gosposi :) :)

    OdpowiedzUsuń