środa, 22 marca 2017

Czy możemy modlić się o pieniądze? - Jarosław Marszałek

Autor: Jarosław Marszałek
Tytuł: Czy możemy modlić się o pieniądze?
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 120
Format: 125x195 mm
ISBN: 978-83-7797-704-0

Autor - Jarosław Marszałek to magister finansów. Książka "Czy możemy modlić się o pieniądze?" choć niewielka objętościowo, bardzo bogata jest w wartościową treść. 

Została ona podzielona na części. Pierwsza część zawiera wyjaśnienie Bożego spojrzenia na kwestie finansowe. Autor, odwołując się do Pisma Świętego, przekonuje, że pieniądze i modlitwa o dobra materialne nie są złe. Od nas zależy do jakich celów je wykorzystamy, bo nie zawsze może to być dla nas korzystne. Powinniśmy zawsze ufać Bogu, wielbić Go i  pamiętać o dziękczynieniu, bo wszystko, co mamy pochodzi od Niego. Jarosław Marszałek zawarł też własne świadectwa z okresu, gdy zmagał się z trudnościami finansowymi. Jeśli jesteście ciekawi jak Bóg zareagował na prośby, koniecznie przeczytajcie tę książkę.

W części drugiej autor zawarł modlitwy w różnych okolicznościach np. w problemach finansowych, w trudnościach życiowych czy dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Znajdziemy tu m.in. Nowennę Pompejańską, modlitwy do świętych od trudnych spraw (św. Ekspedyta, św. Judy Tadeusza, św. Rity, św. Ojca Pio, św. Antoniego czy św. Charbela). Warto modlić się do świętych, bo są oni blisko Boga i pomagają wyprosić potrzebne łaski. Ciekawą formą modlitwy są listy do św. Józefa napisane w tradycyjnej formie, włożone do koperty, zaadresowane do św. Józefa i zostawione pod figurą świętego lub za jego obrazem.

Książka godna jest polecenia, a dodatkową zachętą do zapoznania się z nią niech będą cytaty dotyczące modlitwy:

"Bóg opiekuje się swoimi dziećmi, błogosławi im w ogromie swej miłości całkowicie za darmo. Jego darów nie możemy kupić, możemy je tylko przyjąć. I ufajmy, że to, co On ma nam do zaoferowania, jest dla nas najlepsze."

"(...) Bóg chce byśmy Go prosili, byśmy opowiadali Mu o naszych wszelkich potrzebach, żebyśmy się przekonali, że to, co mamy, mamy właśnie od Niego, że On odpowiada na wołanie swoich kochanych dzieci i zaradza ich problemom."

"Na modlitwie bądźmy naturalni, zachowujmy się jak podczas rozmowy z naszym kochanym Tatą, naszym najbliższym przyjacielem, który wszystko może. Niech ta relacja będzie żywa, niech będzie to rozmowa dwóch żywych istot. (...)
Bądźmy w naszych relacjach prawdziwi, coś cię boli, jest ci przykro, masz problemy finansowe, powiedz Mu o tym, powiedz tak, jak powiedziałbyś swojemu rodzicowi, przyjacielowi czy szefowi (prosząc o podwyżkę)."

"Rozmawiajmy o naszych problemach, powierzajmy nasze trudności Panu. Powierzajmy nawet wówczas, gdy według nas, naszej wiedzy, naszego rozeznania, nic nie da się zrobić. Wyjdźmy poza własne "ja", poza własne (ludzkie) ograniczenia i zaufajmy dobremu Bogu. On jest ponad tym, Jego nic nie ogranicza."

"Stawajmy przed Panem i z ufnością powierzajmy Mu nasze prośby. (...) Jeśli Pan nie daje natychmiastowej odpowiedzi - ufajmy i nie zniechęcajmy się. Czasami Bóg zwleka z szybką odpowiedzią, by przemienić nasze serce, byśmy byli bliżej Niego, by nasza z Nim relacja umocniła się."

Książkę można kupić na stronie Wydawnictwa Edycja Świętego Pawła:

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję Wydawnictwu


6 komentarzy:

 1. Od dłuższego czasu nie mam czasu na czytanie... Bardzo lubię, ale masa innych obowiązków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przytoczone przez Ciebie cytaty skutecznie zachęcają mnie do poznania powyższej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe cytaty. Zachęcają do lektury.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa pozycja, tym bardziej, że modlitwa jest u nas postrzegana jedynie przez pryzmat religii. Tymczasem prosić możemy o wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może być ciekawa. Fajnie opisałam a sam tytuł intryguje...

  OdpowiedzUsuń