wtorek, 7 marca 2017

Ucieczka w świat słońca i seksu - Wojciech Tadkowski

Autor: Wojciech Tadkowski
Tytuł: Ucieczka w świat słońca i seksu
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 313
ISBN: 978-83-7900-628-1

Coraz bliżej do wiosny, choć pogoda zmienna, w takiej aurze przychodzę do Was z recenzją książki "Ucieczka w świat słońca i seksu" Wojciecha Tadkowskiego. Jest to powieść kryminalno-erotyczna, drugi wątek jest poruszony, ale nie w sposób wulgarny, raczej traktować go należy jako obraz ukrytych pragnień.

Główny bohater - Krzysztof - ma ustabilizowaną pozycję i otwartą drogę do kariery naukowej, ale marzy mu się całkowita niezależność finansowa i swoboda seksualna.

"W charakterystycznej przy zasypianiu gonitwie myśli zastanawiał się, czy i co mógłby zrobić, 
aby jednak zmienić swoje życie, zdobyć duże pieniądze, pozwalające na zakup i utrzymanie dużego domu nad ciepłym morzem, jachtu, kilku samochodów - przerwanie "najemnej" pracy i zajęcie się zarządzaniem własny majątkiem i tym, co lubił - sportem, seksem, zwiedzaniem ciekawych miejsc i zbieraniem dzieł sztuki."

Bohater skupia się na tym, jak zdobyć pieniądze.

"Wydaje mu się jednak, że jest odważny. Całkiem możliwe, że mógłby być niezłym złodziejem."

Krzysztof wprowadza swe myśli w czyn, zostaje przestępcą, aby zdobyć potrzebne mu środki.
Realizacja jego marzeń wymaga dużych środków finansowych, których nie jest w stanie zarobić legalnie. Krzysztof okrada ludzi bogatych, coraz bardziej się naraża, budzi podejrzenia policji, więc aby zapewnić sobie choć trochę alibi, znajduje wspólnika - Andrzeja. W dalszej części powieści bohater poznaje aktorkę Izabelę Rakoczy.

"Teraz Krzysztof skojarzył i mało nie rozlał kawy. Była więc córką jednego z dziesięciu najbogatszych ludzi w kraju. A kto wie, czy i nie w Europie. Ta znajomość mogła więc mieć znaczenie dla jego planów, choć jeszcze nie wiedział jakie."

Czy Krzysztof zbliży się bardziej do Izabeli? Czy pomoże mu ona w realizacji planów? Tego Wam nie zdradzę.

Bohater przywłaszczając sobie mienie innych, posuwa się do kradzieży pistoletu. Czy nie zawaha się go użyć? Odpowiedzi poszukajcie w powieści.

"Wiosną, po blisko 8-u latach dodatkowej "działalności", Krzysztof przystąpił do realizacji planu "ewakuacji". Mieszkanie zaoferował jednemu ze znajomych, warszawskich pośredników w handlu nieruchomościami, prosząc go jednocześnie, aby nie ujawniał jego tożsamości do momentu sprzedaży. Odbył dłuższą rozmowę z Andrzejem. Powiedział mu, że zamykają działalność, bo staje się zbyt niebezpieczna, wspomniał o możliwości wyjazdu, ale nie powiedział nic konkretnego."

Krzysztof zmienia całkowicie ścieżki swojego życia.

"Tropikalne, wygwieżdżone niebo wisiało nad nim jak baldachim. Słychać było szum fal oceanu, rozbijających się o wysoki w tym miejscu, skalisty brzeg. Pomyślał, że właściwie w tym momencie zaczyna nowe życie, że zbliża się do celu, o którym marzył. Nie czuł się jeszcze całkiem bezpieczny, czekało go jeszcze kilka trudnych zadań, ale początek realizacji celu miał już za sobą. Miał bazę w postaci domu, nową tożsamość, dobrze zapowiadającą się obsługę, całkowitą swobodę seksualną." 

Czy jednak da to mu szczęście?
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu
3 komentarze:

  1. Nie zainteresowała mnie zbytnio ta książka. Może kiedyś.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na razie mam co czytać, ale może kiedyś? Czas pokaże.

    OdpowiedzUsuń
  3. Niestety nie moje klimaty :) ale z pewnością znajdzie swoich odbiorców :)

    OdpowiedzUsuń