czwartek, 29 września 2016

Ścieżki życia - Edyta Kowalska

Autor: Edyta Kowalska
Tytuł: Ścieżki życia
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 152
Format: 14.5 x 20.5 cm
ISBN: 978-83-7856-376-1

"Ścieżki życia" to zabawna książka, napisana w formie pamiętnika, w sam raz do pochłonięcia w jeden wieczór. Dawno nie uśmiałam się tyle, czytając książkę, więc postanowiłam dawkować i delektować się nią dwa wieczory.

Jest to ciepła powieść obyczajowa, historia 35-letniej Julii, rozwódki, której trudno uwierzyć, że istnieje prawdziwa miłość. Jej życie to praca w bibliotece, czytanie książek i opieka nad kotem Piernikiem. Julia zamyka za sobą przeszłość, wprowadza się do maleńkiego mieszkanka i postanawia na nowo zacząć swoje życie. W przebrnięciu przez trudności i szukaniu szczęścia pomaga jej przyjaciółka Ola. Poznajemy jej całą rodzinkę i zwierzyniec. Moje serce skradła trzyletnia Julka, córka Oli i chrześnica głównej bohaterki. Jak tu nie śmiać się czytając o jej przygodzie z mikołajem, spotkaniu z kurnikiem czy zabawie z ciulem. Ola wraz z rodziną mieszka w Sośnicy, od niedawna mieszka tam też dziennikarz śledczy Rafał. W jakich okolicznościach wkroczy on w życie Julii i czy zagości w nim na dłużej - o tym musicie przekonać się sami sięgając po książkę.
  "Ścieżki życia" ukazują, że nie zawsze nasze losy toczą się prosto, czasami stajemy na rozdrożu i trzeba wybrać drogę, a tu co innego podpowiada serce, a co innego rozum.

"(...) Drogi życia są zawiłe i pełne krętych ścieżek. (...) Łatwo można zabłądzić, skręcając w niewłaściwą. W gąszczu nie widać, dokąd ona prowadzi. Na szczęście w każdej chwili jest szansa, by zawrócić, ale nie zawsze trafisz na tę łatwiejszą i przyjemniejszą. (...) Masz szansę dojść do końca ścieżki, na której stoi szczęście. Musisz tylko założyć odpowiednie buty, by łatwiej przejść po kamieniach i wystających korzeniach."

Powieść jest cudownie wydana - piękna, twarda oprawa, bardzo dobrej jakości papier, białe kartki z ładną, dużą czcionką, zachęcają do zagłębienia się w jej strony. Prawdziwa uczta dla oka i duszy.

Bardzo dziękuję Pani Edycie Kowalskiej za wygraną w konkursie książkę, za piękną dedykację oraz za miły kontakt i wspaniały czas spędzony na lekturze.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz