sobota, 24 września 2016

Rodzina SLOW. Jak zwolnić, odbudować więzi i doświadczyć większej radości - Bernadette Noll

Autor: Bernadette Noll
Tytuł: Rodzina SLOW. Jak zwolnić, odbudować więzi i doświadczyć większej radości
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 232
Format: 13,5 x 20,5 cm
ISBN: 978-83-7797-599-2

Książka ma formę poradnika, który pozwala spojrzeć na rodzinę w inny sposób. W ówczesnym, pędzącym świecie, każdej rodzinie przydałoby się zwolnienie tempa. Rodzina SLOW=zwolnij, zbuduj więzi i ciesz się życiem.
Rodzina to źródło pomysłów i inspiracji, trzeba jednak zainteresować się każdym członkiem rodziny z osobna, ale i też w ujęciu rodziny jako całości. Scala ją robienie czegoś wspólnie np. spacer, gotowanie, robienie herbu rodzinnego, aktywność fizyczna, można też dzielić się swoimi pasjami i zaangażować w to całą rodzinę. Sprzyja to budowaniu więzi i zachowaniu równowagi psychicznej. W książce poruszone zostały różne kwestie: miłości, wdzięczności,  rodzicielstwa, rodzinnej aktywności, świadomego oddechu, słuchania itp.
Mnie osobiście zaintrygowały "POPRAWKA" oraz ile można zdziałać w dodatkowe wolne 5-10 minut. O ile łatwiej byłoby, gdybyśmy do kłótni podchodzili w myśl zasady: westchnij, wybacz, puść w niepamięć i żyj dalej.

Książkę bardzo dobrze się czyta, a treści w niej zawarte oparte są na przykładach z życia. Warto, żaby sięgnęła po nią każda rodzina i wprowadziła w życie rady w niej zawarte.

Link do wydawnictwa: http://www.edycja.pl/produkty/ksiazki/rodzina/rodzina-slow-jak-zwolnic-odbudowac-wiezi-i-doswiadczyc-wiekszej-radosci

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu1 komentarz:

  1. Jeśli jest dokładnie taka jak napisałaś to powinien to być obowiązkowy prezent dla "młodych" na nową drogę życia. By w tym pędzie -nie wiadomo do czego- nie zatracić tego, co najważniejsze.

    OdpowiedzUsuń