czwartek, 29 lutego 2024

Bingo

Na ostatnią chwilę przychodzę z kartką na zabawę u Uli. W lutym wytyczną jest bingo.

Wykorzystałam linię pionową: wykrojnik - napis, kwiaty - drewniany i półperełki, czerwony - tło. 

Kochani nie tylko w zabawie u Uli jest bingo, mogę tak powiedzieć/napisać także odnośnie mojej walki z rakiem. Dzielę się wspaniałą wiadomością - udało się wygrać z potworem, wystarczyła operacja bez chemii, radioterapii czy innego dodatkowego leczenia. Nisko Wam się kłaniam i dziękuję z całego serca, że byliście ze mną, wspieraliście, a część z Was nawet objęła mnie modlitwą (swoją drogą to najpiękniejszy dar). To właśnie od blogerów dostałam dużo ciepłych słów, w życiu realnym jedyne wparcie miałam od mamy, która sama jest schorowana i dodatkowo teraz obciążona ciężką pracą. Z bólem piszę, ale zabrakło wsparcia od męża, który nie ma empatii. Rodzina o mojej chorobie dopiero się dowiaduje, za dużo u nich problemów zdrowotnych, bym dorzucała swoją cegiełkę. 

Wygrałam walkę, ale to i też początek. Nie spocznę na laurach. Na razie aktywność fizyczną mam ograniczoną do spacerów, ale planuję regularną gimnastykę i zadbanie o siebie pod wieloma względami. Całkowicie też zmieniam dietę. Przeszłam na taką żywność, jaką jedzą osoby z rakiem. Jest to radykalna zmiana i nie ukrywam dość trudna. 

Operacja się udała, ale zmagam się z jej negatywnymi następstwami, których w moim przypadku nie będzie można w żaden sposób leczyć. Czekają mnie co trzy miesiące kontrole lekarskie, plus  w dalszym ciągu leczenie moich chorób, ale teraz już z trochę innej perspektywy. Szykuje się wiele zmian. Będę potrzebowała więcej czasu dla siebie, co oznacza że rzadziej będę pisała na blogu i bywała w odwiedzinach u Was. Przepraszam, ale czasami trzeba zmienić priorytety.

Powoli żegnam się z lalkami, które trafiają do innych kolekcjonerów. Chyba zostanę przy bardzo małej ilości. Okropny ze mnie chomik, czas porządkować różne strefy i zwrócić się ku temu, co ważniejsze. Na razie fizycznie nie wolno mi pracować do kolejnej wizyty kontrolnej, na której dostanę nowe wytyczne. Psychicznie czuję się jak na huśtawce, są wzloty i upadki. 

Z innej beczki - czas cofnąć się wstecz. Zostało zaległe losowanie ostatniej zabawy z niespodzianką. Oto jakie piękne prace przesłały udział osoby biorące udział:Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Miru. Gratuluję serdecznie i poproszę Cię o podesłanie aktualnego adresu.


Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom zabawy. Niektórzy walczyli dzielnie przez cały okres jej trwania, inni pojawili się rzadziej. Cieszyłam się każdym Waszym zdjęciem i bardzo jestem wdzięczna, że zechcieliście poświęcić swój czas.

Przepraszam za ten długi post. Życzę Wam udanego weekendu. Jeszcze raz za wszystko dziękuję i ślę serdeczne pozdrowienia. - Lenka

43 komentarze:

 1. Cieszę się kochana, że już możesz cieszyć się pełnią zdrowia Wszystkie prace tutaj pokazane są naprawdę piękne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wieści i dobrze że rozumiesz że trzeba coś pozmieniać - trzymam kciuki bo wiem jak to jest i tu przynudzać nie będe :) Trzymaj się i zaglądaj często tu do nas :) Wspaniałe prace dziewczyny - dzięki za wspólną zabawę :) pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Super wiadomość Lenko !Dbaj o siebie i bądż czujna.?Ja już prawie 4 lata siedzę na takiej tykającej "bombie" od badania do badania.Tak to wygląda w tej chorobie.
  Pozdrawiam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Madziu Kochana!
  Tak bardzo się cieszę ze wspaniałej wiadomości. Dbaj o siebie pilnuj badań kontrolnych. Piękne są wszystkie tutaj zaprezentowane.
  Ściskam Cię mocno i serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniała wiadomość, teraz tylko życzę, aby choroba nie wróciła. I dużo zdrówka

  OdpowiedzUsuń
 6. Kochana, najlepsza wiadomość przychodzi na przedwiośniu, więc i nadzieja podwójna.
  Oby wszystkie dolegliwości stawały się wspomnieniem, ciesz się nowymi wyzwaniami!
  Uściski dla ciebie i pozdrowienia dla Mamy:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje dla Miru! Dobrze, że operacja się udała. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 8. Najważniejsze, że pokonałaś mendę!! Teraz na spokojnie możesz zająć się sobą bez stresu i kamienia w sercu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdrowia przede wszystkim , reszta jest mało ważna , grunt że wyszłaś z tej choroby obronną ręką a zabawa ... kiedyś przyjdzie jeszcze na nią lub inną czas. Gratuluję zwyciężczyni ostatniego odcinka i dbaj o siebie przede wszystkim !!!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Kochana Lenko, ogromnie się cieszę, będę nadal wspierać, a Ty bądź dzielna. Wiosna też pomoże Ci w wielu trudnościach, przytulam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 11. Cieszę się razem z Tobą. Tak często o Tobie myślałam. Bardzo dobrze, że pomyślisz o sobie, bo to jest bardzo ważne. Szkoda, że nie możesz liczyć na pomoc drugiej osoby, ale jesteś silna i bardzo dzielna. Pokonałaś potwora więc teraz będzie już tylko lepiej. Myślami będę przy tobie i życzę dużo zdrowia i wytrwałości, bo będzie Ci potrzebna. Będę nadal wspierała i czekała na Twój powrót. Przytulam:):):)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo dobre wiadomości <3
  Dbaj o siebie, Ty tu jesteś najważniejsza.
  Blog i cała reszta poczekają :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wspaniałe wieści , bardzo się cieszę. Będziesz blogować jak przyjdzie ochota. Ja miałam nie jedną długą przerwę. Ściskam i pozdrawiam 🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷

  OdpowiedzUsuń
 14. Dużo, dużo zdrowia. Gratulacje dla zwyciężczyni w zabawie. Karteczka super :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. To cudowna wiadomość Lenko! Jak najszybszego wyleczenia pozostałych chorób, wytrwałości i siły! Odpoczywaj, blog nie ucieknie, my poczekamy. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wow! Jakie to wszystko piękne!
  Kochana ogromnie cudowna wiadomość, że operacja przyniosła tak pozytywny skutek! Trzymam za dalszą rekonwalescencję! Serdecznie i gorąca ściskam!

  OdpowiedzUsuń
 17. Lepszej nowiny już dzisiaj nie usłyszę !! Wspaniale...♥

  OdpowiedzUsuń
 18. Ogromnie się cieszę z Twojego zwycięstwa nad potworem naszych czasów. Trzymam kciuki na szybką rekonwalescencję, otaczam energią archanioła Rafała :) A prace są piękne.

  OdpowiedzUsuń
 19. Madziu kochana, tak bardzo się cieszę. Pamiętam zawsze w modlitwie. A karteczka przeurocza.
  Uściski.

  OdpowiedzUsuń
 20. I to jest ta wiadomość, na którą czekałam i która bardzo cieszy:)
  Cieszę się razem z Tobą i trzymam mocno kciuki!
  Poczekamy:)

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo cieszę się Twoją radością. Trzymaj się dzielnie i powolutku do przodu. Podrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 22. Super wiadomość, cieszę się razem z Tobą... ważne jest, by zadbać o siebie po operacji, a zdrowa dieta to podstawa:) Piękna kartka oraz prace dziewczyn. Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 23. Kochana ! Czytam, co u Ciebie i oczy mi się szklą... Polecam Cię w modlitwie. Cieszę się, że u Ciebie lepiej i wracasz do życia po zabiegu !
  Zupełnie nie wiem dlaczego ci mężczyźni są tak nieczuli. Przeważnie chcieliby mieć nas za służące, opiekunki i te, które ogarniają wszystkie sprawy, ale my kobiety - nie możemy na nich liczyć. Przykre. Ściskam Cię i pozdrawiam :)))

  OdpowiedzUsuń
 24. Congratulations to Miru. I LOVE her drawing.
  My dear Lenka, I am very glad to read your news. I am sure that everything will go better in the future. The most important thing is that you defeated the monster. I understand it was difficult without the support of your husband, but I hope that he will change his attitude soon. Please take care of yourself, have your medical exams every three months, and do not worry about blogging. All your blogging friends understand your absence. I send you a big hug, my friend, and please BE STRONG.

  OdpowiedzUsuń
 25. Witaj Lenko początkiem meteorologicznej wiosny
  Dobrze takie wieście od Ciebie czytać. Dbaj o siebie. Jesteś najważniejsza
  Pozdrawiam jak zawsze serdecznie i nieustająco dobre myśli przesyłam

  OdpowiedzUsuń
 26. To najlepsza wiadomość jaką przeczytałam! Tulę Cię mocno i życzę wytrwałości w postanowieniach. Koniecznie zadbaj o siebie. Ja też zmieniam priorytety w swoim życiu... Idzie mi z tym coraz lepiej. Cieszę się bardzo z Twojej karteczki w zabawie. Dziękuję Ci bardzo <3

  OdpowiedzUsuń
 27. To dobra wiadomość o udanej operacji. Teraz Będziesz zdrowieć innej opcji nie dopuszczaj do siebie. Musisz dbać o siebie Magdo. Pozdrawiam ciepło Trzymaj się.

  OdpowiedzUsuń
 28. Super ! Dbaj o siebie i w dalszym ciągu ściskam mocno. Gratulacje dla zwyciężczyni w zabawie. Karteczka super :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Wspaniała wiadomość, Lenko :) I oby tak dalej i coraz lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Wspaniale wiadomości. Ty jesteś najważniejsza. Dbaj o siebie. A my poczekamy tyle ile będzie trzeba. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 31. Wspaniałe wiadomości, trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze!!! Dbaj o siebie !!!

  OdpowiedzUsuń
 32. It's wonderful news that your health has improved with this awful illness. Yes, our blog friends give so much support and love to us. Thank you for visiting us and leaving a nice comment. I am part Polish myself on my dad's side. I hope your March days are lovely ones. You have a very charming blog, and I'm glad that I visited today.

  ~Sheri

  OdpowiedzUsuń
 33. Bardzo ładna karteczka :D Życzę dużo, dużo siły i zdrowia :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 34. Śliczna karteczka, ale za to wiadomość po prostu wspaniała! 💓 Bardzo, bardzo cieszę się, że 'dziad' unieszkodliwiony! I Mocno Cię ściskam i gorąco pozdrawiam! 🤗 dbaj o siebie,bo jesteś takim słoneczkiem, które ogrzewa wszystkich dookoła, a czasem zapomina o sobie😘

  OdpowiedzUsuń
 35. I oczywiście bardzo cieszę się, że zostałam wylosowana na zakończenie zabawy! To bardzo miła niespodziewajka ❤️

  OdpowiedzUsuń
 36. Dobrze przeczytać takie wiadomości :) super, że tak wszystko się dla Ciebie poukładało! Dużo spokoju i pozytywnej energii!

  OdpowiedzUsuń
 37. Śliczna karteczka i zdrówka życzę.

  OdpowiedzUsuń
 38. I ja się cieszę z tej wiadomości o Twoim zdrowiu, tym bardziej, że nie wszyscy mają takie szczęście. A praca na bingo jest cudowna. Tak samo jak interpretacje tematu przez uczestników zabawy. Pozdrawiam serdecznie i trzymaj się ciepło

  OdpowiedzUsuń
 39. Lenko, bardzo się cieszę razem z Tobą że operacja się udała! Jesteś dzielna i oby dalej wszystko szło jak najlepiej. Jesteś w moich myślach i w modlitwie. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie :)))

  OdpowiedzUsuń
 40. Madziu, mnie w blogosferze nie było ale myślami byłam z Wami-moimi wiernymi czytelnikami. Bardzo Ci współczuję tej ciężkiej drogi. Ja przechodzę od dłuższego czasu takie huśtawki, wiem jak jest ciężko gdy zostaje się samemu. Czasem walczę,. Czasem padam na dół, ważne aby iść do przodu. Ściskam mocno i dużo sił w walce o zdrowie. Ważne że już dziada nie ma, reszta może się ułoży- musi

  OdpowiedzUsuń
 41. Madziu!
  Bardzo cieszę się, że operacja udała się. Życzę Ci dużo zdrowia i bardzo serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 42. I'm happy all went well with your surgery and I wish you good health now and always!

  OdpowiedzUsuń