piątek, 28 października 2022

Pascha 2022-2023 - październik

 Witajcie moje słoneczka.

Alleluja w październiku, czyli karteczka na zabawę u Małgosi:

Bardzo Wam dziękuję za wsparcie, za komentarze, które pomagają mi przetrwać. Bez Was depresja by mnie rozłożyła. Kiepsko, bo kiepsko, ale jakoś funkcjonuję. Moje życie toczy się między przychodniami (albo sama jestem u lekarza, albo z mamą) a ogarnianiem dokumentów i obowiązkami domowymi. Doszła jeszcze sprawa, która prawdopodobnie będzie miała finał w sądzie (mama jest współwłaścicielką zabudowanej działki, niedawno zmarł drugi współwłaściciel, jego córki i wnuki zrzekli się i nie dziedziczą, tymczasem jedna z pań czasowo pomieszkuje tam, nie można z nią dojść do porozumienia - masakra). Brakuje czasu na własne pasje. Chory człowiek to i wolniejszy i słabszy. 

Zmiana tematu. Ostatnio szukałam wsparcia w tomiku wierszy znajomej z Fb - Doroty Smardzewskiej.Zacznę od końca - pięknie w posłowiu napisała jej córka Pani Monika:

"Jest takie powiedzenie, można by powiedzieć, że mocno już wyświechtane, ale jest w nim dużo prawdy. Brzmi ono: "marzenia się spełniają". One się jednak nie spełniają same, o nie! Bardzo wierzę w to, że jeśli czegoś pragniemy, to przy odpowiedniej ilości pracy, możemy osiągnąć wszystko."

Marzę, by powrócić do recenzowania książek i do czytania Waszych blogów. Jednak nie o mnie miało być. Dorotka to bardzo sympatyczna osoba, która pokonała swoje słabości. Jest bardzo empatyczna i ma liczne pasje, w których się spełnia, a czego dowodem jest wiersz:

MISJA

Z nieba mnie posłali z misją radości
Rozsypuj ją jak płatki - mówili najprościej

Tam gdzie radość -uśmiech, tam gdzie smutek - otuchę
Siły tam, gdzie życie kruche

Moc, gdzie uciekła nadzieja
Siej tym ludziom pogodę, dobrym duchem rozweselaj

A więc jestem, komu płatków trochę?
Upadłeś to wstawaj! Albo JA podniosę

Dorotka wydała piękny tomik wierszy w twardej oprawie, opatrzony zdjęciami.  Dzieli się w nim życiowym doświadczeniem i chce być wsparciem dla tych, którzy tego potrzebują. Obecnie Dorotka od prawie 13. lat nie pije alkoholu, mieszka w Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie, gdzie udało się jej spełniać marzenie o aktorstwie. Wybrała ŻYCIE i z chęcią poświęca swój czas, by pomóc innym. Nawet wsparcie przez internet ma wielką moc. Zainteresowanych tomikiem zachęcam do kontaktu przez Fb z autorką.

Na najbliższe dni życzę Wam spokoju, wielu chwil zadumy, a przede wszystkim czasu na modlitwę. Pozdrawiam Was serdecznie. - Lenka

25 komentarzy:

 1. Piękne karteczki kochana. Dużo zdrówka życzę Tobie i mamie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny tomik i karteczki. Oby twórczość człowieka nigdy nie porzuciła. Zdrowia życzę i pomyślnie rozwiązania wszelkich trudności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lenko powiadają " co nas nie zabije, to nas wzmocni " kochana dużo wytrwałości dasz radę musisz przezwyciężyć siebie i wszystkich wokół - dasz radę jesteś silna i dzielna ....przesyłam moc energii i przepiękne słoneczko, które i dla ciebie świeci -pozdrawiam i ściskam mocno

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karteczka cudna taka radosna już chce się wiosny w kwitnących kwiatach haha właśnie jutro mąż posadzi mi tulipany w ogrodzie bo jak nie teraz to kiedy, a ja chce się cieszyć kwitnącą wiosną w kolorze żółtym ;) odrobina przyjemności zawsze jest wskazana spraw i Ty ją sobie :))))

   Usuń
 4. Śliczna karteczka, ale wybacz cały post skradł ten wiersz, skradł moje serce :) uśmiechy posyłam :)- też misjonarz radości :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj ciepłym październikiem Lenko
  Kartka jak zawsze zachwyca
  Pozdrawiam niteczkami nostalgii

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna praca, piękny post. Tern wiersz jest bardzo wzruszający, mnie też się przydał. Jesteś silną, bardzo piękną kobietą. Naszą duszę wyraźniej widać, kiedy spotyka nas zło. Ileż wtedy potrzeba siły, ileż to walki, jestem taka z Ciebie dumna!!!!!! Popatrz, jaki post napisałaś, pomimo swoich walk, dodajesz nam wielkiej siły i otuchy. Pragnę, by było u Ciebie dobrze, wierzę, że tak się stanie. Mocno Cię przytulam, bardzo mocno wspieram i jeszcze mocniej wierzę. <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Urocza kartka. Dużo zdrowia dla Ciebie i Twojej mamy,

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaka piękna okladka tomiku. Poezja czasami potrafi podnieść na duchu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Łdma kartka. Optymistyczna.
  Niełatwy masz czas. Ufam, że choc odrobinę możesz zadbać o siebie. Moc serdecznosci.

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że gdybym ja miała ciągle pod górkę to bym się chyba nie podniosła. Dlatego podziwiam Cię za hart ducha i za to ze masz coś co pozwoli Ci pokonać depresję i tak trzymaj.. Dla mnie jesteś niedoścignionym wzorem do naśladowania!!! Podziwiam Cię Madziu bardzo !! Głowa do góry i tak trzymać.
  A kartka Wielkanocna super i fajnie że ją zrobiłaś, a konwalie kocham miłościa wielką !!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękne tworzysz te karteczki, Lenko. Niepowtarzalne i takie klimatyczne. Wiersz mnie poruszył, a także okładka książki, jest niesamowita... Zdrowia Lenko życzę Tobie I Twojej Mamie i serdeczności posyłam <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Przepiękna kartka, Magdalenko.
  Pamiętam w modlitwie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Lenko, kartka jest piękna. Czytam Twoje słowa i tak chciałabym Cię mocno przytulić, uśmiechnąć się do Ciebie i być razem z Tobą.
  Myślę, tulę i modlę się.
  :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale śliczna wiosna u Ciebie :) Dużo sił i wytrwałości, pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 15. Skoro marzenia się spełniają, wiec niechaj i twoje się spełnią, życzę Ci tego bardzo!

  OdpowiedzUsuń
 16. Niech te piękne wiersze dodadzą Ci Lenko wiele sił.

  OdpowiedzUsuń
 17. Piękna karteczka, uwielbiam kwiatowe motywy - rozkwitające hiacynty wspaniale ujmują temat na nowo rozkwitającego życia. Życzę Ci dużo, dużo sił na ten trudny czas i, jak zawsze, tego, by splątane sprawy dało się rozwikłać, a do Ciebie wrócił spokój ducha. Wiersz bardzo urokliwy i optymistyczny!

  OdpowiedzUsuń
 18. Śliczna karteczka, te hiacynty przypominają o wiośnie. Ja jeszcze sadzę resztki cebul kwiatowych. Wiersz piękny! Zdrowia, nadziei i sił życzę Tobie i Twoim bliskim 🙂

  OdpowiedzUsuń
 19. Ciekawa książka o podnoszeniu się jak feniks.

  OdpowiedzUsuń
 20. Krok za krokiem...Powolutku...Każda górka ma łagodniejszy stok...;o)

  OdpowiedzUsuń
 21. Piękna kartka - uwielbiam hiacynty, to radosny symbol wiosennego przebudzenia... Wiersz wspaniały... szacunek dla autorki, za postawę i chęć dzielenia się swoimi przemyśleniami. Ściskam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 22. Lenko, karteczka piękna. Pomimo trudności ciesze się, że jesteś z nami. Tulę mocno i dużo sił życzę!
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 23. Cudny jest ten wiersz! Wiesz Madziu, życzliwość ludzi zawsze jest najpiękniejszym wsparciem. Jestem pewna, że i Ty wstaniesz - jesteś silna. Śliczną karteczkę zrobiłaś. Serdecznie przytulam.

  OdpowiedzUsuń
 24. Piękny wiersz prawdziwego Anioła...
  I Twoje kartki piękne!
  Dużo zdrowia, siły i jak najlepszych rezultatów :)
  Ściskam mocno...

  OdpowiedzUsuń