poniedziałek, 2 grudnia 2019

Grudniowe zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok

W grudniu Wydawnictwo Psychoskok nie zwalnia i proponuje cztery nowości:

Autor: Krzysztof Mudyń
Tytuł: Charakterki i Zwidzenia
Kategoria: Aforyzmy
Ilość stron: 86
Data premiery: 02.12.2019 r.

Aforyzmy o różnej tematyce, bez zbędnego szeregowania.
To nieuporządkowanie jest swoistego rodzaju urozmaiceniem, aby nie wpędzać czytelnika w głęboką zadumę, serwując kilkanaście aforyzmów dotyczących istoty życia lub sytuacji politycznej w kraju, albo nie spowodować długotrwałego wybuchu śmiechu, prowadzącego do łez…

Publikacja została wydana w formie dwujęzycznej: polsko-angielskiej, jednakże nie wszystkie zaprezentowane w niej aforyzmy mają tłumaczenie, gdyż nie znaleziono odpowiednich słów, by oddać ich sens. Autor pozostawia tu pole do popisu dla swoich czytelników, którzy sprawnie władając językiem angielskim, być może znajdą odpowiednie słowa, aby takiego przekładu dokonać. W tym celu pozostawiono miejsce, by tę myśl utrwalić i owe tłumaczenie zapisać na kartach książki.


Autor: Barbara Rejek
Tytuł: Wrocławska tancbuda
Kategoria: Proza poetycka
Ilość stron: 286
Data premiery: 04.12.2019 r.

„Wrocławska tancbuda” to zbiór metafizycznych oraz reporterskich wierszy i opowiadań poetyckich, których akcja toczy się w enigmatycznej przestrzeni Wrocławia.

Książka składa się z trzech części: „Powodzianka”, „Poczekalnia W”, „Przystań nad  Odrą”, które  mogą  być czytane  oddzielnie, ale  zebrane w  jednym zbiorze  najlepiej  uwidacznia  się ich  filozofia i poetyka.

„Wrocławska tancbuda” jest inspirowana twórczością  Edwarda  Stachury. Jest to jednak  dzieło oryginalne, które w sposób aktywny, choć  poetycki,  pozwala czytelnikowi uczestniczyć  w realnych   wrocławskich zdarzeniach, takich jak: Powódź Tysiąclecia czy śmierć Zbigniewa  Cybulskiego na peronie trzecim Dworca Głównego.

„Wrocławska tancbuda" to refleksja nad kruchością bytu i niestałością szczęścia.


Autor: Piotr Skupnik
Tytuł: Służba Gniewomira
Kategoria: Powieść historyczna
Ilość stron: 216
Data premiery: 17.12.2019 r.

„Służba Gniewomira” to trzeci tom przygód walecznego jarla Oliego Egilssona.

Jarl Gniewomir powraca z wielkiej wyprawy, lecz spokój nie trwa zbyt długo. Jego najstarsza córka bowiem nawiązuje niebezpieczny kontakt z najstarszym synem księcia, Bolesława. Ponadto, jarl zostaje wezwany przez Knuta, któremu składał przysięgę. Na jego rozkaz, wyrusza do Anglii, aby walczyć o Londyn. Następnie, zostaje wysłany z misją do nowego króla Norwegii i ostatecznie trafia do kraju swej matki. W czasie podróży spotyka niezwykłą i tajemniczą Dagmarę oraz wojownika, który jak powiadają, powrócił z krainy topielców. Gniewomir musi zdecydować, po czyjej stronie stanąć. Kogo wesprzeć. Musi również zdążyć do domu na czas, żeby ocalić bliskich przed mieczami wrogów.


Autor: Marek Zatwarnicki
Tytuł: Łowca
Kategoria: Powieść przygodowa, fantasy, post-apokalipsa
Ilość stron: 150
Data premiery: 19.12.2019 r.

Świat dotknięty apokalipsą.
Bohaterowie walczący o przetrwanie.
Nieprzewidywalne zakończenie.


Niedaleka przyszłość. Znany ludziom świat znika pod tonami wulkanicznych popiołów, dusi się w związkach siarki i zamarza w najcięższej zimie wulkanicznej w historii. Do zamieszkania zdatny jest jedynie niewielki obszar położony w górach. Wraz z rodziną i innymi ocalałymi mieszka tam niegdysiejszy profesor, nazywany "Łowcą". Bohater dźwiga na swoich barkach obowiązek polowania i zdobywania pożywienia.

Po siedmiu latach od katastrofy klimat zaostrza się i znika zwierzyna. Ocalenie wszystkich mieszkańców przed głodem, drapieżnikami i innymi ludźmi staje się coraz trudniejsze. Łowca podejmuje jednak nierówną walkę z siłami natury.

Powieść „Łowca” przenosi czytelnika w surowy świat powstały po realnie zagrażającej nam katastrofie i stawia przed nim pytanie jak daleko człowiek powinien posunąć się w imię przetrwania.


Jestem ciekawa czy któryś z tytułów przykuł Waszą uwagę?
Pozdrawiam cieplutko. - Lenka

17 komentarzy:

 1. W grudniu czekam tylko na książki O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz i Próba sił. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba jednak to nie moje klimaty niestety , ale dziękuję za przybliżenie nowości wydawnictwa.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym razem (tak jak Ani) też nie moje klimaty, ale na pewno kogoś zainteresujesz.
  Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne, różnorodne propozycje. Aforyzmy z tłumaczeniem wydają się ciekawą lekturą. Książka to świetny prezent pod choinkę :) Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsza propozycja mile widziana w każdej bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 6. chyba słuzba Gniewomira zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zainteresował mnie dwujęzyczny zbiór aforyzmów - jest to zainteresowanie czysto zawodowe, gdyż w swojej pracy mam kontakt z wykładowcami z filologii angielskiej, zajmującymi się między innymi translatoryką.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zawsze po takich postach chce mi się czytać i to już. haha Zawsze tak mam, nie wiem dlaczego. :D Zainteresowałaś mnie pierwszą książką. :) Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie. :***

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwsza pozycja mnie zainteresowała. A obecnie czytam czwarty tom "Historii Polski" Andrzeja Nowaka.
  Uściski.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwsza propozycja jest specjalnie dla mnie:-)) Jak coś ma w sobie troszkę angielskiego to jest to strzał w dziesiątkę:-)) Muszę jej poszukać w księgarni:-)
  Dziękuję bardzo za rekomendacje-))
  Pozdrawiam serdecznie:-))

  OdpowiedzUsuń
 11. Szczerze powiem że żadna z tych książek to nie dla mnie, nie te kategorie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zaciekawiła mnie ostatnia pozycja, intrygująca i chętnie bym przeczytała.
  Uściski Madziu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię "podglądać" Twoje książki.

  OdpowiedzUsuń
 14. Propozycje nie dla mnie.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja jestem zainteresowana "Wrocławską tancbudą", "Służbą Gniewomira" (czytałam dwie poprzednie części i chętnie poznam dalsze losy bohaterów) oraz "Łowcą"

  OdpowiedzUsuń
 16. Ostatni tytuł intrygujący. :)

  OdpowiedzUsuń