wtorek, 19 lutego 2019

Marcowe zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok

Coraz większymi krokami zbliża się marzec i wiosenne dni, na które czekam z utęsknieniem. Wydawnictwo Psychoskok na zbliżający się miesiąc przygotowało następujące nowości dla małych i dużych czytelników:

Autor: Karolina Kozioł
Tytuł: Moja dzika Syberia
Kategoria: Reportaż
Ilość stron: 104
Data premiery: 01.03.2019

Reportaż o rozmowach z (nie)zwykłymi ludźmi, życiu na krawędzi i o prawdziwym odrodzeniu.

Podróż koleją transsyberyjską licząca ponad 9000 kilometrów.

Wydawać by się mogło, że podróż pociągiem to przeżytek w dobie rozwijających się linii lotniczych. Nic bardziej mylnego. Karolina Kozioł na podstawie własnych przeżyć zdaje relację z podróży koleją transsyberyjską prowadzącą z Moskwy aż do Władywostoku. Dzięki autorce poznajemy cienie i blaski tej podróży. Każda stacja to nowa opowieść, nowy człowiek, nowe, cenne refleksje.

,,Moja dzika Syberia” to reportaż pełen wartościowych obserwacji, wzruszających historii i wiedzy praktycznej o takim sposobie przemieszczania się z dalekiego miejsca do drugiego. To droga, podczas której zmieniają się nie tylko krajobrazy, lecz także sposób patrzenia na życie.

Reportaż pełen autentycznych historii, głębokich refleksji, ale także uwag technicznych, które pozwalają wgłębić się w tajniki podróżowania tym środkiem transportu.

Autor: Krzysztof P. Łabenda
Tytuł: Smocze skarby
Kategoria: Baśń
Ilość stron: 124
Data premiery: 01.03.2019

Baśniowy świat, w którym smoki żyją między ludźmi i wcale nie zjadają pięknych księżniczek.

Gdy w szczęśliwej dotąd Elfidii zaczyna panoszyć się zło i terror, a rządy przejmuje władca Mrocznych, na ratunek Elfidom wyrusza smok Agapit – ostatni z żyjących smoków, który dostał misję do wykonania od króla.

Mądry smok przekazuje smocze skarby Markowi – ubogiemu chłopcu, który dzięki swojemu dobremu sercu i odwadze został rycerzem. Jednak nie tylko Marek otrzymuje cudowny dar, z którego będzie mógł korzystać… Na dzielnego Franka również czekają niespodzianki… Ale jakie to podarunki i co chłopcy musieli zrobić, aby na nie zasłużyć, tego dowiecie się, czytając tę niezwykle wciągającą opowieść.

Być może „smocze skarby” są na wyciągnięcie ręki, a my nie potrafimy ich dostrzec? W baśniowym świecie czasem łatwiej odnaleźć to, co na pierwszy rzut oka nieistotne lub ukryte, a w rzeczywistości może zmienić nasze życie na lepsze. Zatem pora wyruszyć do baśniowego świata, na spotkanie ze smokiem Agapitem, Elfidami, mieszkańcami Poldocji, Zalustrza i Mrocznymi. W podróż obfitującą w wiele ciekawych przygód, ale i niebezpieczeństw. Jednak nie bójcie się… Bo przecież z pomocą prawdziwych przyjaciół i przy odrobinie szczęścia niestraszne są wszelkie kłopoty i z każdej opresji można wyjść obronną ręką, choć czasem wiele nas to kosztuje…

Autor: Małgorzata Król
Tytuł: Przekazy Wszechświata
Kategoria: Ezoteryka, przemyślenia
Ilość stron: 89
Data premiery: 06.03.2019

Wszechświat to ogromna, niezbadana przestrzeń. Nie jesteśmy w stanie pojąć naszym ludzkim rozumem, ani odkryć jego wszystkich tajemnic.

Zbiór tytułowych przekazów, autorka spisywała przez dwa lata. Jak sama pisze: ,,Celem Przekazów Wszechświata jest przebudzenie części naszej Świadomości – naszego prawdziwego Ja, obecnie zamieszkującego w ludzkim ciele. A co za tym idzie: zrozumienie transformacji wielowymiarowości naszej Istoty oraz otaczających nas zmian i wydarzeń, które nastąpiły, następują i nadejdą niedługo”.

Książka polecana osobom, które pragną poszerzać swoje zrozumienie otaczającego nas Wszechświata, zdobywać wiedzę z innych rzeczywistości oraz pozytywnie i radośnie patrzeć na swoje obecne, jak również przyszłe życie.

Autor: Ewa Lenarczyk
Tytuł: Pod innym niebem
Kategoria: Powieść obyczajowa
Ilość stron: 296
Data premiery: 06.03.2019

Wyobraź sobie, że nic Ci się nie układa. Nieplanowane dziecko, które może pokrzyżować plany zawodowe i studenckie. Mężczyzna wypierający się ojcostwa. A do tego brak miłości, znienawidzona praca i wieczne problemy finansowe. Jednym słowem koniec świata.

Nagle Dorota dowiaduje się, że ma korzenie pół Niemki i jest jedyną spadkobierczynią ogromnego majątku po zmarłej prababce. Prawdziwy cud. Wydawać by się mogło, że los kobiety i jej córki został odmieniony. Euforia trwa jednak krótko, ponieważ nabycie majątku wiąże się z przeprowadzką na drugi koniec kuli ziemskiej. Dorota staje więc przed dylematem: żyć skromnie w rodzinnym kraju, czy rozpocząć wszystko od nowa daleko od domu?

„Pod innym niebem” to opowieść o heroicznej walce, życiowych dylematach i trudnych wyborach.

Autor: Robert Gmiterek
Tytuł: Sen na Kniaziach i inne historie osobiste
Kategoria: Proza poetycka, impresje, dokument-fotografia
Ilość stron: 104
Data premiery: 10.03.2019

Na pograniczu jawy i snu, gdzie to co było jest i będzie, wzajemnie się przenika, tam istnieje kraina iluminacji… Wśród wzgórz Roztocza, gdzie ślad po dawnych wioskach jest ledwie widoczny, a na ich miejscu wyrastają nowe osady. Gdzie ludzie żyją teraźniejszością, czerpiąc z historii i tworząc przyszłość, tam wyruszamy w niezwykłą wędrówkę w głąb siebie.

Pięćdziesiąt dokumentów – zdjęć. Pięćdziesiąt tekstów zainspirowanych tymi  zdjęciami, a w każdym z nich głębia uczuć i przemyśleń. Robert Gmiterek ukazuje świat, który widzimy na co dzień, ale nie zastanawiamy się nad nim, przechodząc obojętnie. Zatrzymuje chwilę i ją analizuje. Sięga do źródeł, doszukuje się śladów przeszłości, obserwuje teraźniejszość i czasem, na tej podstawie, prognozuje przyszłość. Każdy tekst jest nierozerwalnie związany z obrazem. Każda minuta, każdy kadr życia ma znaczenie, ma swoją historię i kształtuje przyszłość.

W krainie iluminacji jest czas na przemyślenia, na chwilę postoju w biegu życia, bo dostrzec wszystko to, co na co dzień nam umyka, by stać się bardziej świadomym swojego życia i otaczającego świata.

Autor: Jerzy Justyn
Tytuł: Kochałem Żydówkę
Kategoria: Powieść obyczajowa
Ilość stron: 190
Data premiery: 11.03.2019

Powieść Jerzego Justyna to studium miłości i zazdrości we współczesnych realiach portali społecznościowych, w których doskonale odnajdują się osoby w wieku emerytalnym.

Siedemdziesięcioletni Jerzy nie godzi się na samotność. Po śmierci żony zamieszcza anons na jednym z portali randkowych. Piękna Natali jest od niego dziesięć lat młodsza i gotowa obdarzyć miłością, mimo złych doświadczeń wyniesionych z własnego małżeństwa. Wspólne, spotkania, zbliżenia powodują, że miłość rozkwita jak u nastolatków. Z czasem Jerzy staje się bardzo zazdrosny o swoją kobietę. Ma wrażenie, że Natli jest z nim dla pieniędzy. Kochankowie rozstają się. Mężczyzna jednak długo nie pozostaje samotny. Aby szybko wyleczyć się z ostatniego związku poznaje Gabrielę, jeszcze młodszą od Natali, ale i ta partnerka nie budzi w nim zaufania.

Autor: Piotr Kelar
Tytuł: Gra, w której żyjemy
Kategoria: Paranauka, fikcja naukowa, realizm magiczny, filozofia
Ilość stron: 100
Data premiery: 15.03.2019

Czy nasz świat, ten w którym żyjemy i który jako tako znamy, został wygenerowany przez program komputerowy?

Piotr Kelar przedstawia dowody na to, że tak właśnie jest, i daje do zrozumienia, iż dla człowieka to wcale nie musi być zła wiadomość. Za przewodników w wędrówce po labiryncie, w jakim się prawdopodobnie znajdujemy, wybrał dwie znaczące i raczej godne zaufania postaci: Kartezjusza i Tolkiena.

Autor książki poszukuje dowodów na potwierdzenie hipotezy, według której nasz świat jest w rzeczywistości komputerową symulacją, lub mówiąc prościej: komputerową grą w życie.  Hipoteza ta cieszy się zainteresowaniem w środowiskach naukowych, a także paranaukowych i w popkulturze. Książka porusza kwestie związane z teoriami spiskowymi  oraz przedstawia wizję świata spoza „gry”.

Piotr Kelar na kartach swojej książki przypomina filozoficzne pytanie: Co jest rzeczywiste (realne), a co nie (wirtualne)? Skłania w ten sposób do zastanowienia się, czy żyjemy w świecie, który jest grą, czy w grze, która udaje świat. Może nawet mamy wybór – być tu albo tam.

Autor: Adam Kadmon
Tytuł: Manufaktura snów
Kategoria: Poezja
Ilość stron: 74
Data premiery: 27.03.2019

Tomik wierszy, w którym autor dzieli się z czytelnikami swoją wizją świata. Z pewnością nie jest to świat cukierkowy. Nie znajdziemy w nim sielanki, ani romantycznych miłosnych uniesień. Autor nazywa się post-turpistą i neo-turpistą. Wiersze Adama Kadmona mówią o czymś zwyczajnym, niepięknym, epatują naturalizmem, czasem wręcz przesadzonym krytycyzmem w stosunku do rzeczywistości. Pokazują codzienność, ból, szarość, mówią o upadku moralności, deptaniu zasad, ukazują obłudę, pustkę, niwecz pamięci historii.

To wiersze prawdziwe, dotykające trudnych tematów, bez przyoblekania w piękne metafory, wolne od narzucania płaszczyka przyjemnej w odbiorze ugłaskanej formy i treści. Utwory, które wymuszają na czytelniku zatrzymanie się na chwilę, by zagłębić się w ciąg liter, który na pierwszy rzut oka zlewa się w jedną plamę, by po chwili wwiercić się w umysł i powoli ustawiać w odpowiedniej kolejności, odkrywając swoje znaczenie krok po kroku. Wiersze wymagające kontemplacji, zadumy i analizy, by dotrzeć do ich znaczenia.

Autor: Bożena Balcerek
Tytuł: Zaczarowany świat
Kategoria: Bajka dla dzieci
Ilość stron: 56
Data premiery: 29.03.2019

W bajkowym świecie jest kolorowo i gwarnie. Można spotkać tukana z wielkim dziobem, żarłocznego niedźwiedzia lubiącego miodek, ogromnego słonia, który delektuje się śniadaniem, pandę, która wcina bambusy, a także wiele innych fascynujących zwierząt. W bajkowym świecie nie może również zabraknąć myszy chwalipięty, rozmownego bociana, czy dworskich kurek.

Dzieci dowiedzą się również  w jaki sposób powstał zegar – jak natrudził się konstruktor i jak dzień na pracy mijał, aż czas przyszedł doskonały, już na tarczy odmierzany.
Poznają historię babci, która pragnie uszczęśliwić wnuka własnoręcznie zrobionym upominkiem.

Krótkie rymowane bajeczki bawią i uczą, a przede wszystkim są doskonałą lekturą zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Każdy znajdzie tu coś dla siebie… Wystarczyć dać się ponieść fantazji i razem z bohaterami przenieść się do bajkowego, kolorowego i zaczarowanego świata.

Czy jakiś tytuł zwrócił Waszą uwagę?

Dziękuję za miłe słowa pod poprzednim postem. Pozdrawiam Was cieplutko. - Lenka

27 komentarzy:

 1. Jak dla mnie bajki :) uwielbiam je :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio też najchętniej czytałabym bajki i lekkie książki. Pozdrawiam Aguś.:)

   Usuń
 2. Ja uwielbiam reportarze ,dzięki za info .Dowiem się czy już jest ta książka w księgarni Bonito
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 3. Moją uwagę zdobyły syberyjska podróż i książki dla dzieci. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejne nowości, na które warto zwrócić uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Marzec zapowiada się bardzo ciekawie:))Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe pozycje, ja teraz czytam Donnę Tarrt ☺

  OdpowiedzUsuń
 7. Super recenzje,mam 7 książek z biblioteki do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elu to są zapowiedzi książek, które się wkrótce ukażą. Pozdrawiam i życzę miłej lektury.:)

   Usuń
 8. Tym razem same ciekawe propozycje, ciekawi mnie Syberia i kilka innych ...

  OdpowiedzUsuń
 9. Lenko zdecydowanie pierwsza pozycja :))). Chyba zakupię bo lubię weryfikować opowieści o dalekiej Syberii i podróży do niej z opowieściami męża rodziny :)) Ciekawa jestem jak postrzega tą podróż autorka. Uściski i miłego wieczoru :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe pozycje. Dla każdego coś dobrego:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fantastyczne i różnorodne propozycje. Myślę, że chętnie zajrzałabym do każdej z tych książek. Intrygująca jest pozycja "Przekazy wszechświata".
  Pozdrawiam Cię Madziu bardzo ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Oj, sporo tego :) Jest z czego wybierać. Kilka pozycji dla mnie :) Pozdrawiam cieplutko Pola :)

  OdpowiedzUsuń
 13. O rany ... ależ dużo pozycji. Dla każdego coś dobrego. Coś pewnie wybiorę dla siebie :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Od dawna marzy mi się podróż koleją transsyberyjską. Przeglądałam nawet oferty różnych biur podróży, ale zawsze jednak zagnało nas gdzie indziej. Z chęcią przeczytam reportaż K. Kozioł. Ciekawie zapowiadają się również powieści, o których piszesz.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Pozycja nr 1 na pewno ciekawa super wybór. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Dla mnie to najbardziej by podchodziły z tych tytułów powieści obyczajowe :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Duży i ciekawy zbiór nowości. Gdybym czas miała z gumy,kasę i nowe regały na książki to bym je wszystkie zgarnęła,gdyż z całą pewnością w każdej coś znalazłabym interesującego;)
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

  OdpowiedzUsuń
 18. Super recenzje. Każdy może wybrać coś dla siebie. Chociaż ostatnio jakoś częściej sięgam po coś lekkiego. Nie wymagającego przemyśleń.

  OdpowiedzUsuń
 19. Dziękuję Ci za przybliżenie nowości . Zdecydowanie bym sięgnęła po " Pod innym niebem " to moje klimaty książkowe.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 20. Na pewno na pierwszą pozycję będę polować.
  Uściski, Madziu.

  OdpowiedzUsuń
 21. Dużo ciekawych nowości, każdy znajdzie coś dla siebie 🙂
  Pozdrawiam Alina

  OdpowiedzUsuń
 22. Syberia idealnie wpisuje sie w moje klimaty czytelnicze 🙂

  OdpowiedzUsuń
 23. Za recenzje ksiazek, powinien byc przyznawany medal np czytelniczy, bo wiem, ile pracy w to wnosisz, dzueki💕👍

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu akurat są zapowiedzi od Wydawnictwa, ale dziękuję za ciepłe słowa. Pozdrawiam serdecznie.:)

   Usuń