piątek, 1 lutego 2019

Lutowe zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok

Autor: Zuzanna Trojnacka-Dasiak
Tytuł: Rety, kotlety! Babciu!
Kategoria: Literatura dla dzieci
Ilość stron: 31
Data premiery: 08.02.2019

Ciepła, napisana z dużą wrażliwością i empatią bajka o miłości.
Lekka w czytaniu, podzielona na rozdziały, pisana z głębi serca, właśnie przez babcię. Bawi, uczy, rozbudza wyobraźnię. Dziwi, trwoży, intryguje.

Nie uwierzycie Drogie Dzieci, ale... wiele się dzieje! Oj, wiele!

Wiktoria i babcia Zazula - główne bohaterki, sprawią, że idąc spać, będziecie o nich myślały.

Bajka kończy się pięknym przesłaniem, aby....
Poszukajcie go.
Po przeczytaniu czeka jeszcze na Was niespodzianka, razem z rodziną odkryjcie jaka.

Autor: Weronika Ceynowa
Tytuł: Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem
Kategoria: Powieść fantasy
Ilość stron: 102
Data premiery: 10.02.2019

Dwie kobiety.
Dwie historie.
Jeden kamień.

Kiedy Simona straciła dziecko, mąż zaczął się od niej odsuwać. Czuła, że zaczyna się dziać coś niedobrego, a kiedy przez przypadek spotkała tajemniczego Alfeusza, nie zdawała sobie sprawy, jak bardzo może być powiązany z jej życiem...

Ala, córka Simony, po śmierci matki dokonuje niezwykłego odkrycia. W jej szafie – znajduje pudełko pełne pamiętników, w których spisana jest niezwykła historia Simony i Alfeusza. Ala staje się również właścicielką kamienia, który posiada niezwykłą moc. Potrafi on powstrzymać zarazę, która panuje w odległej krainie, znajdującej daleko od Ziemi i zaprowadzić dzięki temu dawny ład oraz porządek. Jak jednak odnaleźć kamień na wielkiej kuli ziemskiej? I czy to wystarczy, by powstrzymać rozprzestrzeniającą się tajemniczą chorobę, która sieje spustoszenie?

To historia doskonale ukazująca trudne wybory pomiędzy uczuciami a obowiązkami oraz rodzinne tragedie, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. Obyczajowość i codzienność łączy się z elementami fantastycznymi, dodatkowo wplatając w to świat starożytnej Grecji, czarownic i klątw.

Autor: Katarzyna Wenta-Mielcarek
Tytuł: Błękitne wstążki dróg
Kategoria: Powieść utopijna
Ilość stron: 234
Data premiery: 14.02.2019

Powieść utopijna, której akcja toczy się w latach 50. XXI wieku.

Uporządkowany świat 36-letniej Joanny z dnia na dzień rozsypuje się. Preludium do nadchodzącej katastrofy jest mobbing w pracy. Początkowo bierna, stopniowo uczy się strategii wyjścia z impasu, nie chcąc podporządkować się narzuconym regułom, które odbiera jako niezgodne z jej wewnętrznym kodeksem wartości.

Autorka przenosi czytelnika w fikcyjny i utopijny świat, w którym jedynym realnym niebezpieczeństwem są uzależnienia od narkotyków i od gier komputerowych oraz przemoc psychiczna. Na to ostatnie niebezpieczeństwo najbardziej narażone są dzieci będące ofiarami porwań, które niestety zdarzają się coraz częściej. Jest to nowa forma wojny cywilizacyjnej. Joanna odczuwa irracjonalny lęk o swoją dziesięcioletnią córkę. Jak się okaże, intuicja jej nie zawiedzie i będzie kazała jej odbyć swoistego rodzaju trening survivalowy, by przygotować się na ewentualność wyprawy ratunkowej. Czytelnik spotka tu dużo nieoczekiwanych zwrotów akcji, czy to wyjeżdżając z bohaterką do Oxfordu, czy lecąc do Shimli (Indie), lub odczuwając siłę natury na mieliznach Oceanu Spokojnego.
 
Powieść "Błękitne wstążki dróg" przenosi nas w fantazyjny i utopijny świat. Metaforycznie przedstawia jednak aktualne problemy z jakimi borykają się rządy europejskich krajów: Jak chronić obywateli przed terroryzmem? Jak poradzić sobie z globalnym ociepleniem? Czy osoby odmienne kulturowo stanowią jakiekolwiek zagrożenie dla narodowych kultur? Czy zagrożeniem są wartości, jakimi kieruje się indywiduum, niezależnie od kultury pochodzenia?

Autor: Artur Sroka
Tytuł: Giganci i anioły upadłe. Zakazane fakty
Wydanie II poprawione
Kategoria: Literatura faktu, literatura historyczna
Ilość stron: 256
Data premiery: 2018

Jak długo człowiek żyje na Ziemi i gdzie są jego początki?

Czy to możliwe, że życie na naszej planecie nie rozpoczęło się wcale miliardy lat temu, a starożytne przekazy mówiące o aniołach współegzystujących z człowiekiem to coś więcej niż tylko wytwór ludzkiej wyobraźni?

Co to jest prawda i czy ona w ogóle istnieje?

Legendy mają duży wpływ na kulturę społeczeństwa. Zawierają w sobie informacje uderzająco podobne do biblijnych podań o hybrydach – potężnych, nikczemnych i przewyższających ludzi swoją siłą. Dlaczego zginęli? Czy zostawili coś po sobie, czy też wszelki ślad po nich zaginął?

Mogłoby się wydawać, że wiedza na temat przekazów biblijnych jest dobrze ugruntowana w świadomości społecznej. Artur Sroka przedstawia czytelnikowi nowy wymiar – fuzję człowieka i anioła. Wizja ta może być niezwykle zaskakująca i wywoływać wątpliwości, które stawiają prawdy nauki pod wielkim znakiem zapytania.

Czy któryś tytuł spośród lutowych zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok zwrócił Waszą uwagę?

Pozdrawiam serdecznie! - Lenka

12 komentarzy:

 1. Ciekawe zapowiedzi na luty. Poszukam u siebie w EMPIKU. Pozdrawiam Lwnko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnia wydaje się ciekawa, wiedzy nigdy za wiele:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie pozycje są ciekawe ale chyba Skrzynia... by trafiła do mnie najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Magdalenko, chętnie przeczytałabym ostatnią pozycję.
  Uściski.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lenko świetne książki zestawiłaś dzisiaj. Każda wygląda na ciekawą :) Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Przedostatnie tytuł, bardzo mnie ciekawi. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Pozycja 2,3 i 4 intrygująco brzmią i są dla mnie jak najbardziej. Zatem-marsz do biblioteki lub księgarni! :) Ściskam Pola :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam pierwsze wydanie książki "Giganci i anioły upadłe. Zakazane fakty". Ale jeszcze jej nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zupełnie nie moja tematyka, ale myślę że z racji bycia babcią i zawodu z pierwszą mogę się spotkać;)
  Pozdrawiam Madziu:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja wybrałam trzy ostatnie propozycje. :)

  OdpowiedzUsuń