wtorek, 25 września 2018

Październikowe zapowiedzi czytelnicze Wydawnictwa Psychoskok

Wydawnictwo Psychoskok zadbało o swoich klientów i na jesień przygotowało bogatą ofertę książek:

Autor: Wiktor Pielewin
Tytuł: S.N.U.F.F.
Kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
Ilość stron: 438
Data premiery: 1.10.2018

Ubóstwo i luksus, technologia i zacofanie, barbarzyństwo i cywilizacja. Przyczyny i związki w konfliktach, jaki toczą się między dwoma kulturami, krajami.

S.N.U.F.F. to powieść badająca konflikt pomiędzy cywilizowanymi mieszkańcami Bizancjum/ Big Biz a dzikimi Orkami/Urkami mieszkającymi w kraju Urkana. Materiały filmowe zwane jako S.N.U.F.F.: Special Newsreel / Universal Feature Film (brutalne filmiki bez cenzury) tworzone przez – bohatera, pilota Damilola Karpov  –  mają na celu zaspakajanie potrzeby kultury Biznacjum, która to potrzebuje odpowiedniej liczby ofiar, do tworzenia obrazu obcego. Oszałamiająca, bestsellerowa, postapokaliptyczna powieść ukazująca wizjonerskie spojrzenie na wojnę i media.

Wiktor Pielewin jako wizjoner, czołowy i topowy rosyjski prozaik nowego pokolenia, uznany za jednego z najbardziej znaczących twórców światowej kultury.  S.N.U.F.F., który pierwszy raz został opublikowany w 2011 roku, został doceniony przez czytelników i krytyków literackich na całym świecie. Książka zaskoczyła swoim wizjonerstwem. Może stanowić opis współczesnych konfliktów.
Pielewin dzięki zmyślnym aluzją i wielowątkowej fabule poważnie pisze o tym, co dzieje się we współczesnym świecie. Fantastyka okazuje się rzeczywistością, tworząc intrygującą antyutopię na temat kultury przyszłości – aluzja do aktualnych konfliktów.


Autor: Anka Mrówczyńska
Tytuł: Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii
Kategoria: psychologia, biografia, ironia
Ilość stron: 152
Data premiery: 6.10.2018

Czy wiesz co to Borderline?

Miewasz momenty dobrego i złego nastroju (silne emocje, które mogą zmieniać się nawet w ciągu jednego dnia)? Odczuwasz pustkę? Mocno obawiasz się odrzucenia? A twoje relacje, związki? Są burzliwe lub kończą się raptownie?

Spróbuj sobie wyobrazić takie życie – ciągłej walki i niepokoju. Osoby ze zdiagnozowaną chorobą Borderline, znają odpowiedzi na zadane pytania.

Osobowość borderline to zaburzenie psychiczne - dosłownie "osobowość z pogranicza" mieszcząca się pomiędzy schizofrenią a nerwicą. Charakteryzuje się przede wszystkim zmiennością emocjonalną od euforii, przez gniew, do depresji. Można mówić o niestabilności emocjonalnej, chociaż nie rozumianej w taki sposób jak przy schizofrenii.

Nie wiadomo dokładnie, co może być powodem zaburzenia osobowości, w tym zaburzenia osobowości z pogranicza. Prawdopodobnie jest to mieszanka kilku czynników.

Teraz każdy może poznać jak to jest – nie polecamy tego uczucia.

„Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii” to tak naprawdę jeden wielki dialog, który w rzeczywistości jest monologiem, ponieważ trzy główne postacie (pani psycholog, Mrówczyńska i autorka) składają się na jedną - Mrówczyńską.

Bierzemy udział w chwilowym rozszczepieniu świadomości w celu przeprowadzenia autoterapii składającej się z 14 sesji, które mają na celu rozłożenie na czynniki pierwsze „wnętrza” owej Mrówczyńskiej. Ma to jej wskazać drogę, spojrzeć racjonalnie i szczerze na swoje podejście do wielu spraw i przekonać ją do dalszego leczenia pod okiem specjalisty. O czym jest mowa podczas sesji w tym trzyosobowym gronie? O autoagresji w tym samookaleczeniach, nałogach, lękach choćby przed bliskością, odczuwalnej pustce, relacjach z najbliższymi, marzeniach i o brakach w wierze we własne możliwości. Wiesz czym jest choroba borderline? Po przeczytaniu tej książki  będziesz wiedzieć. Polecamy ją każdemu, kto chce poznać jak wygląda takie życie - może okazać się, że i ty masz objawy tej choroby.

Książka rekomendowana przez magazyn psychologiczny „Charaktery".
Publikacja wcześniej wydana jedynie jako ebook. Po ogromnym sukcesie serii ebooków Anki Mrówczyńskiej, teraz temat borderline w formie drukowanej.


Autor: Leszek Mierzejewski
Tytuł: Od niechcenia
Kategoria: Powieść obyczajowa
Ilość stron: 322
Data premiery: 8.10.2018

Esencja książki toczy się wokół Andrzeja, wiejskiego chłopaka, który po maturze, wyjeżdża do stolicy. Po zdaniu egzaminów na Politechnikę Warszawską i zamieszkaniu w akademiku – rozpoczyna burzliwe życie studenta, sportowca AZS i bramkarza w jednej z wielu warszawskich nocnych restauracji. Są to burzliwe lata 60., czasy wielu paradoksów w naszym kraju. Bohater będąc młodym człowiekiem zarabia grube pieniądze, ale nic nie może za nie kupić. W sklepach brakowało dosłownie wszystkiego. Ustawiały się długie kolejki. Bohater stał się mistrzem w kombinowaniu. Raz był na wozie, a raz pod wozem, ale zawsze spadał na dwie, zdrowe nogi. Z biednego, wiejskiego chłopaka – wyszedł na bogatego biznesmena, jednak życie też go nie rozpieszczało.

Opowiadając o perypetiach swoich bohaterów autor pieczołowicie przypomina najważniejsze wydarzenia tamtego czasu. Raz są to polityczne paroksyzmy z grudnia tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego roku. To znów wielkie wydarzenia sportowe jak zwycięstwa polskich kolarzy w Wyścigu Pokoju lub sukcesy narodowej jedenastki podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym drugim roku. Jednak najważniejsze wspomnienia Andrzeja są związane z początkiem pontyfikatu Jana Pawła II.

Autor: Alicja Masłowska-Burnos
Tytuł: Cisza
Kategoria: Thriller psychologiczno-erotyczny z wątkami kryminalnymi
Ilość stron: 746
Data premiery: 25.10.2018

Optymistyczna i refleksyjna „Cisza” to powieść o najcenniejszych wartościach w życiu człowieka, mądrości odcinania się od traumatycznej przeszłości i potędze wybaczania.

Love story Mai i Adama. Obok pary kochanków, bardzo ważną postacią jest Albert Lenkiewicz, szef Mai, zamieszany między innymi w nielegalne przeprowadzanie przetargów i wspierany przez swych nieobliczalnych pracowników. W kolejnych rozdziałach wątek wielkiej miłości i powieści erotycznej przeradza się w dramat psychologiczny mówiący o przejmującej stracie, jaką stanowi tytułowa cisza głównej bohaterki… Wielkie uczucie kochanków zostaje wystawione na próbę. Fabuła łączy w spójną całość przeszłość i teraźniejszość sprawiając, że opowieść nabiera nowego, pełnego wymiaru.

Książka polecana kobietom w różnym wieku, wahającym się nad bardzo współczesnym wyborem – kariera czy macierzyństwo. Kierowana również do kobiet i mężczyzn, którzy nadzwyczaj mocno poświęcają się pracy zawodowej.


Autor: Marta Merriday
Tytuł: Adler. Tajemnica Zamku Bazina
Kategoria: Powieść przygodowo-fantastyczna
Ilość stron: 600
Data premiery: 22.10.2018

W małym miasteczku na południu Anglii dochodzi do krwawych incydentów. Początkowo ofiarami tajemniczych napadów są lokalne zwierzęta, jednak z biegiem czasu ataki nasilają się, aż wreszcie w noc Halloween, podczas obłędnej imprezy w ruinach klasztoru, dochodzi do prawdziwej tragedii. Policja uchyla się od rzucenia światła na sprawę, więc mieszkańcy osady sami zaczynają szukać winnych. Na zaproszenie jednego z nich, do miasteczka przybywa młody zoolog Adler, syn legendarnego szkockiego biologa i łowcy. Adler rozpoczyna prywatne śledztwo i stopniowo odkrywa mroczne sekrety okolicznych lasów. Historia szybko zmierza do zaskakującego i zgubnego końca.

Mistrzowsko stworzona atrakcyjna rzeczywistość, w której przyroda łączy się ze światem zbudowanym przez człowieka. Błyskotliwy humor przeplata się z mrocznymi opisami, znakomicie oddającymi napięcie towarzyszące wielu scenom w książce.


Autor: Lidia Tasarz
Tytuł: Cząstka pomarańczy
Kategoria: Powieść obyczajowa
Ilość stron: 750
Data premiery: 23.10.2018

Współczesna opowieść o Kopciuszku, zainspirowana Sagą  Zmierzch Stephanie Meyer i na motywach filmu Twilight Saga. Powieść o miłości, dorastaniu i życiowych wyborach.

Główna bohaterka, Maja, uczennica klasy maturalnej, niesamowitym zrządzeniem losu trafia do świata filmu i show biznesu.Od kulis poznaje pracę nad filmem i twarde reguły rządzące światem celebrytów. Doświadcza pierwszych doznań w dorosłym życiu i to nie tylko tych erotycznych. Maja staje również przed wieloma, bardzo różnymi, życiowymi wyborami, czy ważniejsza jest matura, czy praca nad filmem na podstawie światowego bestsellera. Książka bardzo pogodna, choć nie brakuje w niej trudnych czy wręcz dramatycznych sytuacji.


Jesień sprzyja czytaniu. Czy któryś tytuł Was szczególnie zainteresował?

Przesyłam cieplutkie pozdrowienia - Lenka


15 komentarzy:

 1. Cisza mnie ciekawi, ale liczba stron przeraża. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzisiaj duża różnorodność, na pewno coś bym wybrała:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niewątpliwie jest w czym wybierać. Może na jakąś nowość się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem kompletnie nie moje klimaty. Pozdrawiam jesiennie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lenko, ale świetne, różnorodne książki wybrałaś do recenzji! Można coś wybrać i zapewne to zrobię :) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Justynko to zapowiedzi podesłane przez wydawnictwo, ale warto czytać. Pozdrawiam cieplutko!:)

   Usuń
 6. Chyba sięgnę po "Borderline" i może po "Ciszę" dla małego relaksu. Ciekawie przybliżasz tematykę książek. Pozdrawiam z promyczkami jesiennego słońca:))

  OdpowiedzUsuń
 7. "Od niechcenia" i "Cząstka pomarańczy"-po nie mogłabym sięgnąć:-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Każdy tytuł wart zastanowienia, a recenzje intrygują. Muszę powiedzieć,że przywiązuję uwagę do recenzji i zanim się na coś zdecyduję, bardzo często od nich zaczynam. Dotyczy to wszelkich nowości-książek, filmów, wystaw, wydarzeń. Dziękuję za to, co prezentujesz. Buziaki -Pola

  OdpowiedzUsuń
 9. Raczej nie moje klimaty, ale ciekawie przybliżyłaś pozycje i na pewno wielu osobom wpadnie coś w oko.
  Pozdrawiam Madziu:)

  OdpowiedzUsuń
 10. czytajice głupie romansidła i kretyńskie horrory, a daleko zajdziecie w życiu

  OdpowiedzUsuń
 11. na chwilę obecną mam co czytać i niestety nic nie wybiorę :(

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ta "cisza" wydaje się być interesująca ;)

  OdpowiedzUsuń