piątek, 20 lipca 2018

Sierpniowe zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok

Autor: Marta Paszkiewicz
Tytuł: Chihuahua 100% psa w psie
Kategoria: Poradnik
Ilość stron: 170
Data premiery: 1.08.2018

Dawniej były maskotkami księżniczek azteckich. Hodowano je także w celach konsumpcyjnych. Lecz najważniejsza była rola, jaką odgrywały w religii. Uważane były za przewodników dusz zmarłych. Nazwane przez kapłanów w VIII wieku techichi, dziś pojawiają się w wielu filmach i reportażach jako maskotki bogatych dziewcząt. Czyżby wróciły do „pierwotnego przeznaczenia”?! Chihuahua. Najmniejsze psy na świecie, które ubierane są często przez swych właścicieli w ozdobne bluzki, sweterki, sukienki, buciki. Stanowią ozdobę każdego, kto weźmie je na swe ręce. Ale czy chihuahua to rzeczywiście pies - zabawka? Czy lubią strojne ubranka, diamentowe obroże i luksus, którymi otaczają je właściciele? Odpowiedź na te i inne pytania ujawnia nam autorka książki „Chihuahua 100% psa w psie”.

Marta Paszkiewicz ukazuje potęgę tej rasy. Opisuje nie tylko bogatą historię rasy, wygląd, charakter, ale także choroby, które występują najczęściej u chi. Doradza, jak żywić te maleńkie pieski, nie tylko szczenięta, ale również mówi o diecie psów rosnących, suk ciężarnych i karmiących. Ukazuje także wpływ żywienia na zachowanie psa, daje wskazówki dotyczące pielęgnacji, czystości i ubierania. Autorka wspomina także o śnie, który stanowi istotny element regeneracji dla zwierzęcia.
Bardzo ważnymi elementami poradnika są wywiady z współwłaścicielką prestiżowego butiku dla psów Puppy Star, z właścicielką jednej z najlepszych hodowli chi w Polsce Emilią Sobieszek oraz sędziami  międzynarodowymi Anną oraz Mirosławem Redlickimi.   
       
„Chihuahua 100% psa w psie” to podręcznik przeznaczony nie tylko dla hodowców chihuahua, ale także dla właścicieli oraz przyszłych właścicieli tej rasy.

Poradnik można kupić tutaj.

Autor: Mirosław Prandota
Tytuł: Przepustka do raju
Kategoria: Reportaż
Ilość stron: 344
Data premiery: 1.08.2018

Książka o Szwecji widzianej oczami Polaka – z zewnątrz i od środka, a nawet w krzywym zwierciadle. Ale przecież dotyczy nie tylko jednego skandynawskiego kraju. Ojczyzna naszych zamorskich sąsiadów działa tu jak pryzmat, który ujawnia wszystkie barwy współczesnego świata, przynajmniej europejskiego. Powstała, bo autor uznał, że warto: Polsce – „krainie tysiąca nieustających nieszczęść” – przeciwstawił kraj „pozbawiony w całości tradycji martyrologicznych”.

„Przepustka do raju” to książka prezentująca szwedzką „egzotykę” w obrazowej formie, na którą składają się reportaże obejmujące różne środowiska kulturowe. Aby uzasadnić, jak bardzo Szwedzi różnią się od Polaków mimo bliskiego przecież sąsiedztwa. Treść książki została ubogacona żywymi portretami ciekawych ludzi, którzy przeprowadzili się z Polski do Szwecji i próbują na różne sposoby zaadaptować „kontynentalną mentalność” do mentalności skandynawskiej. Na kartach PRZEPUSTKI można też doszukać się dowodów na to, że małżeństwo Polki ze Szwedem przeważnie skazane jest z góry na mezalians, a mimo to polskie kobiety robią wszystko, aby przekonać się o tym na własnej skórze. Książka ujawnia luksusy szwedzkich więzień, które w niczym nie ustępują… europejskim sanatoriom dla ludzi wcale nieskłóconych z prawem. „Przestępstwo w ujęciu szwedzkich socjologów to tylko rodzaj nieszczęśliwego wypadku. I tak na przykład, za gwałt dostaje się rok odsiadki, ale za nadużycia podatkowe lub nielegalny handel alkoholem – dziesięć lat”. Książka z dużą dawką humoru.

Książkę można kupić tutaj.

Czy któryś tytuł zwrócił Waszą uwagę?

Bardzo dziękuję za wszystkie słowa wsparcia płynące od Was oraz za odwiedziny na moim blogu.
Przesyłam serdeczne pozdrowienia - Lenka


27 komentarzy:

 1. Bardzo chętnie przeczytałabym oby dwie propozycje. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Akurat nic z tych nowości mnie nie zaciekawiło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe pozycje, chętnie przeczytałabym tę drugą propozycję. Lubię patrzeć na życie z perspektywy innych osób, na to jak Oni odbierają świat :D
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem, nie kuszą mnie te książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Obie pozycje warte poznania, zwłaszcza ta o Szwecji. Lubię takie ciekawostki:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Będąc w księgarni zapewne nie wybrałabym żadnej z nich choć ta druga trochę kusi :) Znam nieco Szwecję z opowieści znajomego mieszkającego tam już wiele lat i borykającego się ze zderzeniem dwóch rzeczywistości.
  Miłego weekendu Madziu!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie lubię kiedy ludzie przebierają zwierzaki, więc może dlatego trochę zraziłam się do tych psiaków - przez pryzmat ich właścicieli. Zatem by obalić mój obraz w głowie chętnie tą pozycję przeczytam :) O Szwecji i życiu tam sporo słyszałam od koleżanki mieszkającej na stałe, ale książka może być ciekawa. Pozdrawiam!:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Szwedzka pozycja mnie zainteresowała. Ciekawe jakie przełożenie ma na inne skandynawskie kraje. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Przepustkę do raju" bardzo chętnie przeczytam. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj te ksiązki raczej nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. 100procent psa w psie. Oj to dla mnie coś niecos.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pieski w celach konsumpcyjnych?! Brrr, okropność:( Książka o Szwecji mnie zaciekawiła, lubię takie o innych kulturach.
  Pozdrawiam Madziu:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeśli o mnie chodzi, to z tych dwóch pozycji pewnie bardziej wybrałabym pierwszą książkę. Sama ma psa (nawiasem mówiąć dziś mąż był z nimna wystawie) co prawda to zupełnie inna rasa, ale kto wie, czy kiedyś i takiego sobie nie zafunduję. Zawsze warto wiedzieć co nieco. Ta książka to mój faworyt dziś,

  OdpowiedzUsuń
 14. Pewnie wybrałabym drugą pozycję.
  Uściski, Lenko.

  OdpowiedzUsuń
 15. Oglądam sporo skandynawskich filmów i wiem ,że mentalność tych ludzi odbiega mocno od naszej .A te nasze tradycje martyrologiczne wymrą wkrótce ,bo młodsze pokolenia są zupełnie inaczej wychowane .Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Pewnie po nie nie sięgnę, ale warto wiedzieć coś o nich. Przebieranie psów- NIE!

  OdpowiedzUsuń
 17. Jeśli już miałabym się na którąś skusić, to raczej na drugą ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie mam takiego Pieska :(
  A co do drugiej książki może przeczytm :) Zapraszam do siebie .

  OdpowiedzUsuń
 19. Ciekawe propozycje, a jeszcze ciekawiej opisane :)
  Jeśli już, to sięgnęłabym po drugą propozycję. Choćby z samej ciekawości innej kultury.

  OdpowiedzUsuń
 20. dziękuję ,twoje recenzje są zawsze pomocne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elu to akurat są zapowiedzi wydawnicze. Pozdrawiam milutko.:)

   Usuń
 21. Świetna recenzja, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest recenzja, to są zapowiedzi wydawnicze. Pozdrawiam serdecznie z Wielkopolski.:)

   Usuń
 22. Fajny poradnik dla fanów Chihuahua.
  Rzeczywiście widać, że głównie ta rasa traktowana jest jako maskotki. Osobiście nie pochwalam ubierania psów w jakieś ubrania, noszenia w torebce, bo jest modnie ...
  Inna jest sytuacja z psami, które mają włosy i trzeba je ubierać, bo zimą byłoby im zimno ale, to są normalnie ubrania, a nie jakieś wymyślanie ...

  Mam koleżankę, która mieszka w Szwecji więc co nieco wiem, bo nam opowiada :).

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja dalej na etapie "Elemelka" i "Pik Poka"...;o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami miło przenieść się choć trochę w dziecięcy świat.:)

   Usuń