środa, 9 maja 2018

Majowe zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok

Autor: Maksymilian Wójtowicz
Tytuł: Ponadwymiarowy zasięg umysłu
Kategoria: Rozważania filozoficzne
Ilość stron: 70
Data premiery: 13.05.2018

„Ponadwymiarowy zasięg umysłu” to „list otwarty do społeczeństwa”. Zadaniem książki jest nie tylko objawienie światu odkryć, jakich w sferze duchowej dokonał Maksymilian Wójtowicz, ale pokazanie również drogi, jaką pokonał, by mogli na nią wkroczyć czytelnicy.
Radzi przede wszystkim, żeby zapisywać własne myśli, „gdyż nasz umysł skłonny jest do ich kasowania”. Zapisywanie pomaga uporać się ze swoimi porażkami i traumami, by móc żyć prawdziwie i z pożytkiem dla siebie. Dzięki temu autor może dzisiaj przenikać w inny wymiar istnienia. „Po prostu zostałem tym, kim zawsze być chciałem, czyli wielką siłą z ogromnymi zdolnościami i mocą przenikania. Teraz już pora tylko na to, by robić swoje, być tam, gdzie być chciałem i tam, gdzie potrafię się dostać.”
Po pokonaniu wszystkich trudności „siła śmiertelności uległa oddaleniu”. Teraz „nic mnie już nie załamie i nie przestraszy” - deklaruje autor.

Link do Wydawnictwa: http://www.psychoskok.pl/produkt/ponadwymiarowy-zasieg-umyslu/

Autor: Urszula Szczęch
Tytuł: Seryjni mordercy – suma wszystkich lęków
Kategoria: Literatura psychologiczna, literatura faktu
Ilość stron: 128
Data premiery: 21.05.2018

Kuba Rozpruwacz, Ted Bundy, wampir z Bytowa – co łączy te postaci? Każdy z nich był seryjnym mordercą. Jakie były motywy ich zbrodni? Co siedziało w głowie tych mężczyzn w trakcie popełniania tak okrutnego czynu? Czy przyczyna tkwi w chorobie psychicznej, czy może był to akt wykonywany w pełni świadomie?
Problem seryjnych zabójców istnieje od zawsze i budzi wiele pytań. Kontrowersyjną kwestią jest też system kar – są zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy skazywania na śmierć. Książka „Seryjni mordercy – suma wszystkich lęków” stara się odpowiedzieć na część tych pytań, jednak w trakcie wywodu rodzą się kolejne. Autorka zarysowuje możliwe profile złoczyńców, bazuje na rzetelnych przykładach, bada przyczyny zjawiska w oparciu o wywiady. 
Seryjne zabójstwa nasuwają wiele pytań, na które w większości nie ma dobrej odpowiedzi. Poruszają istotną kwestię moralności: odpłacić mordercom tym samym, skazując ich na karę śmierci, czy też pozwolić im żyć z piętnem zbrodni, które popełnili? To książka, która częściowo stara się odpowiedzieć na postawione pytania, a także zgłębić przyczyny takiego zachowania. Próbuje wyjaśnić tę kwestię nie tylko od strony psychologicznej, lecz także prawnej i kryminalistycznej.


Autor: Maja Chmiel
Tytuł: Wyjątkowi są wśród nas. Zbiór opowiadań z przesłaniami dla rodziców i dzieci
Kategoria: Zbiór opowiadań, literatura dziecięca
Ilość stron: 74
Data premiery: 23.05.2018

Maja Chmiel przenosi swoich czytelników do magicznego świata mówiących ludzkim głosem zwierząt, zabawek i bajkowych stworków. Opowieści z pewnością rozbawią najmłodszych i pobudzą ich wyobraźnię. Każde z opowiadań ukazuje inny, niezwykle trudny problem – wykluczenia z grupy rówieśniczej z powodu niepełnosprawności lub nieuleczalnej choroby. Bohaterami opowieści są zwierzęta mające nietypowy kolor, ludziki niemogące sprostać codziennym czynnościom oraz niepełnosprawne i chore dzieci. Wszyscy oni mają jednak kochających rodziców, którzy starają się im wytłumaczyć, że nie są gorsi od swoich kolegów i koleżanek oraz próbują dostrzec zalety ich „inności”. Książka Mai Chmiel nie jest przeznaczona wyłącznie dla dzieci. Ich odbiorcami powinni być również rodzice, bo to do nich autorka kieruje słowa po każdej bajce. Daje wskazówki, w jaki sposób mówić pociechom o niepełnosprawności, tolerancji, jak rozmawiać z nimi, żeby zrozumiały to, co niekiedy tak trudno pojąć nawet dorosłemu człowiekowi.


Autor: Krzysztof P. Łabenda
Tytuł: Pierścionek z cyrkonią
Kategoria: Powieść obyczajowa
Ilość stron: 278
Data premiery: 28.05.2018

Piotra Bonerskiego poznajemy tuż po tym, jak zostaje wdowcem. Jest zmęczony emocjami towarzyszącymi mu w ciągu ostatnich dni oraz przeżyciami minionych lat. Wyraźną ulgę przynosi mu decyzja o posegregowaniu rzeczy Ewy. Odczuwa niezwykle kojący spokój… Ten stan psychicznego odprężenia pojawił się pierwszy raz, gdy do drzwi domu zapukali policjanci z wieścią o śmiertelnym wypadku jego żony. Przestraszył się wówczas samego siebie. Żadnego żalu, przygnębienia, tylko początkowe niedowierzanie, które następnie zmieniło się w uczucie wyzwolenia. Wróciło to utracone przed laty wrażenie, że może swobodnie oddychać pełną piersią. Z radością zauważył, że towarzyszący mu od dawna strach nagle zniknął. Wspomnienie tych kilku pierwszych wspaniałych i szczęśliwych lat, jakie przeżył z Ewą, mieszało się z gorzką refleksją, że większość małżeńskiego życia byli jednak nie tyle ze sobą, co obok siebie. Wyjął z szuflady granatowe pudełeczko, a z niego delikatny złoty pierścionek z niewielką cyrkonią. Od wielu już lat Bonerski nie rozstawał się z nim, traktując go jak relikwię. Ten drobiazg spoczywał w szufladzie przez wszystkie te długie lata, przez które on i Ewa byli małżeństwem. Nosił go na łańcuszku, zanim się ożenił, zdjął na krótko przed ślubem. Teraz mógł go znów nosić. Co więcej – mógł odszukać kobietę, dla której był on przeznaczony…


Czy któryś tytuł Was szczególnie zaciekawił?
Przesyłam serdeczne pozdrowienia - Lenka


13 komentarzy:

 1. Książkę o seryjnych mordercach chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Drugi i ostatni tytuł mam na uwadze.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. " Pierścionek" muszę zdobyć!

  OdpowiedzUsuń
 4. Same ciekawe propozycje, warte zapamiętania, dzięki za polecenie:-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsza,druga i ostatnia pozycja to coś dla mie. Dziękuję za polecenie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Och zeby była taka książka, po przeczytaniu której mózg działałby szybciej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Pierścionek z cyrkonią" chętnie przeczytam, ale także "Wyjątkowych", choć dzieckiem już dawno nie jestem (a może nadal jestem?:)
  Uściski.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwsza pozycja jest mocno intrygująca. Myślę, że warta przeczytania choć szczerze mówiąc w ostatnie zdanie nie wierzę. "Pierścionek z cyrkonią" to coś dla mnie - zapisałam sobie na liście życzeń :)
  Pozdrawiam Cię Madziu bardzo ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może autor miał na myśli, że jest spokojniejszy, bo nie zostaną niezałatwione sprawy, wszystko jet poukładane. Pozdrawiam Ewuniu.:)

   Usuń
 9. Bardzo ciekawe pozycje, chociaż takich książek nie czytam. Ale może...
  Myśli i wydarzenia (ważne) zapisuję. Ale nie po to aby uporać się z porażkami, tylko dla zapamiętania tych chwil, bo umysł rzeczywiście dużo wyrzuca z pamięci. Szczególnie mój umysł:)))
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam to Aniu, też staram się ważne rzeczy zapisywać. Pozdrawiam serdecznie!:)

   Usuń
 10. Ja odrzucam drugą pozycję, a po resztę mogę sięgnąć. Ciekawie polecasz i to mi się podoba. Pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń