środa, 16 maja 2018

Czerwcowe zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok

Autor: Aleksandra Bartosik
Tytuł: Na pożółkłym papierze
Kategoria: Beletrystyka, listy
Ilość stron: 76
Data premiery: 1.06.2018

Siedemnaście lat temu pewna kobieta podjęła niezwykle odważną decyzję, która zaważyła na jej dalszym życiu. Silna i zdeterminowana, odchodząc od narzeczonego, nie zdawała sobie sprawy z samotności, na jaką się skazała. Spaliła za sobą most, nie miała już dokąd wrócić. Poczuła smak wolności i nie mogła już się wycofać. Walka o to, by nie zmarnować żadnej chwili życia wypełnia każdy jej dzień, ale również pogłębia samotność. Dlatego postanawia pisać listy do mężczyzny, którego przed laty zraniła. Co tydzień przez pół roku wyjaśnia mu, co nią wtedy kierowało i opowiada, jak potoczyło się jej życie.

Fragment z książki:

"Długo się zastanawiałam, jak wiele powinnam Ci opowiedzieć o tych wszystkich latach, które nas dzielą. Nie wiem nawet, czy chcesz o nich czytać. Moje życie może być Ci teraz zupełnie obce i obojętne. Możliwe, że nigdy mi nie wybaczyłeś i teraz już nie chcesz nic o mnie wiedzieć. Wiem jednak, że musiałam przerwać nasze milczenie. Pewne rzeczy muszą zostać sobie wyjaśnione, by móc iść dalej…"

Link do Wydawnictwa: http://www.psychoskok.pl/produkt/na-pozolklym-papierze/

Autor: Pati Maczyńska
Tytuł: Skarb Szeptuchy
Kategoria: Fantasy
Ilość stron: 175
Data premiery: 1.06.2018

Legendy stanowią ogromne źródło inspiracji dla wielu pisarzy. Mogą traktować o różnorakich typach bohaterów i składają się także z wielu motywów, w tym fantastycznych, nieprawdopodobnych i nierealnych. Legendy posłużyły także Pati Maczyńskiej do stworzenia niezwykłej historii, którą zawarła w swojej książce ,,Skarb Szeptuchy”.

Autorka opisała perypetie rodziny Sjenów-Sowińskich na tle regionalnych legend oraz podań, a akcję umieściła w wielu różnych lokalizacjach: Roztocze, Nałęczów, Szlak Sobieski.

Rodzina Sjenów-Sowińskich  nie jest zwykłą rodziną. Spotykają ich różne zadziwiające przygody, wraz z udziałem intrygujących stworów rodem z przytaczanych legend. Zagadkowy okazuje się już sam prolog, który dzieje się w roku 237 n.e., w Noc Kupały, gdzie główną bohaterką jest niejaka Tomira. To młoda kobieta, którą poznajemy w momencie, gdy niesie tajemniczą szkatułkę. W niej właśnie ukryty jest tytułowy skarb.

Link do Wydawnictwa: http://www.psychoskok.pl/produkt/skarb-szeptuchy/

Autor: Irena Szul-Mazepus vel ESEMIRA
Tytuł: Rozdroże myśli w słowach i obrazach. Tom II
Kategoria: Poezja
Ilość stron: 100
Data premiery: 7.06.2018

Rozdroże myśli w słowach i obrazach to zbiór poezji wpisujący się w nurt liryki osobistej. Większość zawartych w tomiku wierszy ma charakter niezwykle kameralny, a wręcz intymny. Autorka skupia się na swoich przeżyciach wewnętrznych, odwołując się do towarzyszących jej emocji, myśli i uczuć. Niezwykle precyzyjnie oddaje nastrój chwili: nostalgię, szczęście, tęsknotę.

Autorka za pomocą zwięzłego i przystępnego języka jest w stanie wyrazić swoje głębokie przemyślenia na temat zastanej rzeczywistości. Przy okazji podejmuje najistotniejsze dla ludzkiej egzystencji problemy – duchowe, religijne, filozoficzne. Wiersze pisane są na przestrzeni dwóch lat w trakcie pobytu w Polsce oraz podróży po Niemczech, Holandii, Turcji. Odnajdziemy w nich fascynację kulturą orientalną Bliskiego Wschodu. Utwory oddają malowniczy krajobraz, różnorodność i bogactwo przyrody, urok nadmorskich plaż, a także radość związaną z pobytem w Turcji. Piękno i symbolika krajobrazów została przez Esemirę przełożona na język literacki. W ten sposób powstały wiersze, które są liryczną widokówką z podróży.


Autor: Jan Melerski
Tytuł: Fatalny turnus
Kategoria: Powieść obyczajowa z wątkami kryminału
Ilość stron: 197
Data premiery: 11.06.2018

Powieść przenosi czytelnika w epokę wczasów pracowniczych nad Bałtykiem, fiatów 126p w kolorze yellow bahama i w świat przypadkowych zbrodni, popełnionych mimochodem.

Włodzimierz jest inżynierem projektantem, a jego żona Katarzyna prokuratorem. To jedna strona. Druga – określona przez autora jako „troje nie znaczy wcale trio” – to Mariusz, Adam i Monika. Różne środowiska, różne charaktery i różne skłonności z wieloma konsekwencjami. Przypadek – fatalny turnus – sprawił, że losy tej piątki oraz kilku innych osób przebywających wówczas w Stegnie nad Zatoką Gdańską splotły się w węzeł zbrodni, którego rozwikłanie spadło na barki miejscowej milicji. Barki nieprzygotowane do dźwigania tego typu ciężarów ani rozwiązywania tego typu węzłów.

Wciągająca historia, która prowadzi od pozornie drobnych nieporozumień do złośliwych uwag i w konsekwencji do tragedii. Czy zbrodnia zostanie ukarana? Fatalny turnus się kończy. Bohaterowie wracają do Łodzi – ci sami, a jednak odmienieni…


Autor: Wiesław Sędzicki
Tytuł: Opowieści lokomocyjne
Kategoria: Zbiór opowiadań, w którym przeplatają się wątki historyczne, fantastyczne i obyczajowe
Ilość stron: 270
Data premiery: 15.06.2018

W książce nie ma ostro zarysowanych granic między fikcją a historią. Dzięki temu można swobodnie żonglować zdarzeniami, losami ludzkimi a nawet wizjami historycznymi czy filozoficznymi. Czytelnik z całą pewnością będzie zaskoczony opisem losów znanego badacza, dyktatorki mody, niezwykłego fana i kolekcjonera starych motocykli a także wielu innych postaci, których pasją, a czasem tylko koniecznością, jest podróżowanie w czasie i przestrzeni.

Zbiór opowiadań ma wspólny mianownik, którym jest przedstawienie losów ludzkich w perspektywie przemieszczania się fizycznego, bądź wyimaginowanego. W kilku z nich ujęte są realia historyczne, w które autor wkomponował fikcyjną fabułę. Opowiadania łączy dość rzadkie w dzisiejszych czasach pozytywne przesłanie afirmujące życie i radość z niego płynącą, choć często „życie” tam opisywane jest iluzoryczne, bądź jest „życiem po życiu”. Bohaterowie są pełni wiary i entuzjazmu, a granica między istnieniem, bytem fizycznym a astralnym, nie ma wielkiego znaczenia. Autor niejednokrotnie zadał sobie trud gruntownego zgłębienia wiedzy historycznej, opisując zdarzenia, rozbudowując je, niekiedy do granic możliwości, o sferę magiczną i niewidzialną.


Autor: Robert Jarząbkiewicz
Tytuł: Jak Jeść by Zdrowo Żyć
Kategoria: Poradnik
Ilość stron: 200
Data premiery: 20.06.2018

Książka przedstawia ogromny wpływ właściwego odżywiania na zdrowie człowieka, zapoznaje i przestrzega przed złymi nawykami żywieniowymi oraz wykazuje rodzaje niebezpiecznych grup produktów. 

W treści, w możliwie najprostszy sposób opisana została podstawowa, niezbędna i możliwie najbardziej aktualna obecnie, wiedza na temat żywności i potrzeb ludzkiego organizmu w tym zakresie. Intencją autora było nie tylko przekazanie niezbędnych informacji o odżywianiu, ale przede wszystkim wykazanie za pomocą zamieszczonych przykładów i analiz, że stosując jedynie właściwą dietę możemy zaopatrzyć organizm we wszystkie niezbędne mu do zachowania długiego zdrowia składniki. Zamieszczona w książce dieta powinna stać się podstawowym kierunkowskazem sposobu odżywiania w większości domów. Nie wymaga ona radykalnych zmian w sposobie przygotowywania posiłków i dobierania składników, ale została przez autora w pełni uzasadniona za pomocą zamieszczonych obliczeń. 

Książka skierowana do osób poszukujących sposobu na zdrowe odchudzanie oraz jest niezbędna dla wszystkich zainteresowanych zdrowym trybem życia. 


Czy któryś tytuł przykuł Waszą uwagę?
Pozdrawiam cieplutko! - Lenka


34 komentarze:

 1. Ostatnio mam pecha do polskich autorów, co zacznę czytać, to przerywam po kilkunastu stronach, może to ze mną coś jest nie tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może warto sięgnąć po książkę sprawdzonego autora?

   Usuń
 2. Książka Na pożółkłym papierze ma piękną okładkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla każdego cos miłego :) jak jeść by zdrowo życ :) Ja zawsze z przyjemnością czytam różne przepisy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy podobny gust czytelniczy.:) Ja też interesuję się kulinariami.:) Pozdrawiam Aguś!:)

   Usuń
 4. Chętnie bym przeczytała " Na pożółkłym papierze " i " Fatalny turnus". Dzięki Lanko za te recenzje.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu to nie są recenzje, ale zapowiedzi książek, które niedługo będą dostępne w sprzedaży. Pozdrawiam cieplutko!:)

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. To nie są recenzje, ale zapowiedzi wydawnicze książek, które wkrótce pojawią się w sprzedaży. Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 6. Krótko, ale bardzo ciekawie zachęcasz do czytania. Niektóre Twoje propozycje wpisuję do mojego "przeczytaj". Pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie tytuły zapisałaś Alinko? Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 7. Bardzo ciekawe propozycje, chętnie bliżej zapoznam się z niektórymi z nich ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie podpowiadasz co przeczytać. Pierwszą i drugą propozycję zapisałam. Przeczytam.
  Serdecznie pozdrawiam i bardzo dziękuję za liczne odwiedziny mojego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawe propozycje do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe pozycje i umiesz nas zachęcić po sięgnięcie po nie:) Ja sięgam, w pierwszym rzędzie, po zdrowe żywienie:)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy podobny gust czytelniczy Aniu.:) Pozdrawiam milutko!:)

   Usuń
 11. Madziu!Wyglądają na Ciekawe pozycje - Pozdrawiam Cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 12. "Rozdrożne myśli" i "Opowieści lokomocyjne" mnie zainteresowały, chętnie po nie sięgnę.
  Uściski, Madziu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dawno nie czytałam książki w formie listów.

  OdpowiedzUsuń
 14. Na pożółkłym papierze chyba najbardziej mnie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 15. Przyznaję, że wszystkie te pozycje mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 16. Tak, pierwsza pozycja mnie zainteresowała. Aktualnie jestem zaczytana w polskich autorach, więc możliwe, że po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ciekawe pozycje nam przedstawiłaś. Z miłą chęcią sięgnęłabym po niejedną z nich

  OdpowiedzUsuń
 18. Melerski i Sędzicki zapisany do sprawdzenia;) Dziękuje za propozycje.
  Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Myślę,ze "Rozdroże myśli" by mnie zaciekawiło, musze się rozejrzec za ta książką, teraz skonczyłam bardzo fajna 3 tomową książkę A.Krawczyk "Czary codzienności"

  OdpowiedzUsuń
 20. Witam :) Zapisuję pierwszą pozycję do listy :) Zaciekawiła mnie i nigdy nie czytałam tej autorki :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Opowieści lokomocyjne trafiają na moją listę!

  OdpowiedzUsuń
 22. Dużo ciekawych pozycji :) ja dziś się zaczytuję w "Spętanych przeznaczeniem" i mogę jak najbardziej polecić! :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Fatalny turnus najbardziej mnie zainteresował

  OdpowiedzUsuń