czwartek, 22 marca 2018

Kwietniowe zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok

Autor: Katarzyna Ducros
Tytuł: The green roses (wersja angielska)
Kategoria: Literatura dla dzieci
Ilość stron: 36
Data premiery: 2.04.2018 r.

Fabuła książeczki przenosi czytelników do niezwykłego kraju, w którym żyje młoda kobieta o imieniu Anna. Anna jest kochającą mamą, która pragnie wieść szczęśliwe życie. Niestety rodacy, a nawet własny mąż, pochodzący z wpływowej rodziny, nie potrafią jej zaakceptować i docenić.

Na całe szczęście los sprawi, że Anna będzie mogła odmienić swój los, jeżeli zdoła odpowiedzieć na zagadkę przygotowaną przez samą królową. Zadanie nie będzie łatwe, ale ostatecznie miłość do córki oraz zamiłowanie do pięknych róż sprawi, że historia zakończy się szczęśliwie.

Należy podkreślić, że bajka staje się tłem do baletu, które inspiruje czytelnika. Ilustracje figur pozwolą wczuć się w rolę początkującego choreografa, zachęcając do przygotowania własnego przedstawienia.
Opowiedzieć tańcem, to prawdziwa sztuka.
Popróbuj swoich sił!
W środku, znajdziesz przepis na to, jak wczuć się w rolę prawdziwego tancerza.
Przeczytaj opowiadanie, poskładaj figury i pokaż publiczności co potrafisz!

Link do Wydawnictwa: http://www.psychoskok.pl/produkt/the-green-roses/

Autor: Barbara Wrzesińska, Magdalena Wrzesińska
Tytuł: Wichrowe opowieści
Kategoria: Poezja
Ilość stron: 174
Data premiery: 16.04.2018 r.

Życie i funkcjonowanie w społeczeństwie to niekiedy bardzo trudna rola, z którą każdy z nas musi się zmierzyć. Los przynosi nam różne sytuacje i nie zawsze otrzymujemy to, czego oczekujemy. Radość, powodzenie, sukces… Troska, samotność, smutek… Ludzka egzystencja przypomina czasem słodko-gorzką przeplatankę. Pocieszenie może przynieść nam obcowanie z naturą – krople deszczu posiadają oczyszczającą moc, a gorące promienie słońca dają poczucie wolności. Mimo niepowodzeń warto dostrzec niezwykłość ludzkiego istnienia. Znaleźć w sobie pewność, dzięki której będziemy mogli śmiało iść przez życie i dostrzegać obłudę osób o „dobrym sercu” – z nimi przyszłość na pewno się rozliczy. I zachowajmy w sobie radosne chwile, bo odchodząc w daleką stronę, będziemy musieli zostawić wszystko, co ma dla nas jakąkolwiek wartość. Jedynie wspomnienia pozostają pomimo przemijającego czasu. „Wichrowe opowieści” Barbary i Magdaleny Wrzesińskich to codzienne historie, zapisane w gawędziarski sposób wiersze o ludzkiej egzystencji.

Link do Wydawnictwa: http://www.psychoskok.pl/produkt/wichrowe-opowiesci/

Autor: Aleksandra J. Starostecka
Tytuł: Inny
Kategoria: Poezja współczesna
Ilość stron: 90
Data premiery: 18.04.2018 r.

Jaka powinna być poezja? Skomplikowana, przesycona zawiłymi metaforami, czy może prosta, ale trafiająca do każdego czytelnika? Dotycząca spraw ważnych, trudnych, czy skupiająca się na codzienności? Refleksyjna? Długo pozostająca w pamięci?

Istnieją wiersze, które w prostych słowach opowiadają o rzeczach wielkich. Garść umiejętnie dobranych słów, które chwytają za serce. Proste frazy, które stanowią podstawę rozważań filozoficznych. Dwa zdania, które są w stanie odmienić życie czytelnika. Zmotywować do działania, wzruszyć, skłonić do zastanowienia się nad sobą. Wersy powtarzane jak mantra w gorsze dni. Słowa czytane codziennie przed snem lub na dobry początek dnia. Tomik wierszy, który towarzyszy codziennym sprawom. „Inny” Aleksandry Starosteckiej to zbiór krótkich wierszy, które swą prostotą chwycą za serce każdego. Pozwalają zatrzymać się w codziennym biegu i pomyśleć o sobie, swoim życiu. Stanowią połączenie filozofii codzienności z pięknem krajobrazu Bieszczad, które są wielką miłością poetki.

Link do Wydawnictwa: http://www.psychoskok.pl/produkt/inny/

Autor: Adam Kadmon
Tytuł: Inna legenda. Rejestr artefaktów
Kategoria: Poezja
Ilość stron: 104
Data premiery: 20.04.2018 r.

Inna legenda. Spis artefaktów to piąty tomik Adama Kadmona. Zawartość poetycka tomu została ujęta w dwie części. 

W pierwszej znajdziemy głównie utwory osadzone w konkretnych ramach historycznych – stąd obecność starożytnych plemion, królów polskich czy odwołania do początków religii oraz kultury słowiańskiej, w tym historii pierwszych grodów. 

W drugiej znacznie obszerniejszej części, mimo wciąż obecnych odniesień do historii, autor skupia się na współczesności. Tu pokusił się o wiersze o bardziej osobistym charakterze. Dzieli się swymi refleksjami filozoficznymi m. in. na temat przemijania, religii, miłości, przyjaźni, a to za sprawą otaczającej przyrody oraz zastanej przestrzeni obyczajowo – kulturowej.Czy zaciekawił was jakiś tytuł?

Pozdrawiam milutko! - Lenka13 komentarzy:

 1. Trudno powiedzieć, bo jeśli można wybrać powieść czy inny rodzaj prozy po fabule itp. tak trudno odnieść się do poezji bez jednego choćby przykładu...
  To jak wybrać wino bez smakowania, a tylko po opisie z etykiety.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Wichrowe opowieści" to książka, która mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Psychoskok wchodzi w wiosenny czas poetycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapisałam Wichrowe opowieści i na pewno będę chciała przeczytać.
  Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe pozycje, warto skorzystać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Poezja to najlepsze lekarstwo na każdą okoliczność. Poszukam tomiku "Inny", to chyba coś dla mnie.
  Miłego weekendu Madziu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaciekawiły "Wichrowe opowieści":) pozdrawiam wiosennie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Wichrowe opowieści" muszę koniecznie przeczytać.
  Serdeczne uściski.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaciekawiła mnie pierwsza pozycja ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wielkanocne serdeczności, miłości i radości życzy Bea:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Szczerze, to wszystkie mnie zaciekawiły! Od siebie mogę też polecić powieść "Dziewczyny chcą się zabawić". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, może kiedyś się skuszę na tę książkę.:)

   Usuń