czwartek, 26 października 2017

1000 kropel - Małgorzata Rosicka

Książka trafiła do mnie dzięki akcji Book Tour Sandry z bloga Rosa Czyta.  "Na dworze smutno, ponuro i zimno" i w takim właśnie dniu zabrałam się za lekturę.

Autor: Małgorzata Rosicka
Tytuł: 1000 kropel
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 86
ISBN: 978-83-64739-74-3

"1000 kropel" to debiut Małgorzaty Rosickiej. Tytułowymi kroplami zostały zastąpione rozdziały, ale nie obawiajcie się, nie jest ich aż tak dużo. Książka ma zaledwie 86 stron, 24 rozdziały, które niekoniecznie trzeba czytać po kolei. Nosi ona znamiona poradnika, ale trudno jednoznacznie określić jej gatunek, nie zawiera jednak naukowego żargonu. Autorka nie moralizuje, ale opisuje własne doświadczenia, często posługuje się cytatami, odwołuje się też do Biblii. Wbrew tytułowi i wyglądowi okładki, książka utrzymana jest w pozytywnym tonie. Autorka zachęca do ciągłej pracy nad sobą i nad tym, co przynosi nam radość.

"Marzenia się nie spełniają
-Marzenia się spełnia."Warto zwrócić uwagę na następujące słowa, które niech będą zachętą do działania (są idealne przy poszukiwaniu pracy czy wychodzeniu z depresji):

"wyjdź z kąta,
pokaż się światu
nie chowaj głowy w piasek
teraz to Twój czas
życie masz tylko jedno"

"1000 kropel"pomaga spojrzeć na życie z innej perspektywy oraz daje nadzieję , motywując do walki o własne szczęście i dobrą przyszłość. Książka skierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, pomaga zainspirować się do zmian.

Godne pochwały jest to, że część dochodu ze sprzedaży książki zostanie przekazana na rzecz Świata Rozwoju, w celu wspierania dzieci z Domów Dziecka do dalszego rozwoju osobistego.

Pozdrawiam was milutko i zachęcam do zapoznania się z tą książką. Buziaczki - Lenka


10 komentarzy:

 1. Podoba mi się, że motywuje. To mnie zachęca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasem lektura takiej książki może okazać się bardzo pomocna :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Marzenia się nie spełniają
  -Marzenia się spełnia." Uwielbiam ten cytat!

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro książka motywuje muszę po nią sięgnąć.;)
  kocieczytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz widzę tę książkę na oczy, ale mnie zaciekawiła, więc zapiszę sobie ten tytuł ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawie brzmiąca lekturka, ale zastanowię się jeszcze nad jej przewertowaniem :D. Bynajmniej cytaty skłaniają do myślenia.
  #SadisticWriter

  OdpowiedzUsuń
 7. Szczerze? nie wiedziałam, że taka książka jest. Zainteresowałaś mnie nią

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam do BT, jeszcze można wziąć udział :)

   Usuń
 8. Cieszę się, że ta książeczka jest tak ciepło odbierana przez czytelników. Osobiście miałam trochę wątpliwości, kiedy sięgałam po nią pierwszy raz, ponieważ prawie w ogóle nie czytam tego typu literatury. Okazało się jednak, że ten ciepły przekaz płynący z książki potrafi zauroczyć :) No i chociaż niby poucza, to jednak nie narzuca. To są dosłownie drogowskazy, ale ostatecznie zawsze to my wybieramy i Autorka nie zamierza naszych decyzji oceniać, a z pewnością nie będzie krytykować.

  OdpowiedzUsuń