sobota, 30 września 2017

Szkoła żon - Magdalena Witkiewicz

Autor: Magdalena Witkiewicz
Tytuł: Szkoła żon
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 256
Format: 125x195 mm
ISBN: 978-83-63622-17-6

Dziś recenzja książki, którą znalazłam w bibliotece. Jest to moje pierwsze (i zapewne nie ostatnie) spotkanie z twórczością Magdaleny Witkiewicz. Dawno nie czytałam tak zmysłowej książki, a jednocześnie utrzymanej w dobrym guście.

Tytułowa szkoła żon to pensjonat ukryty w pięknej mazurskiej głuszy. Dzięki pobytowi w spa kobiety mają zadbać o siebie i odmienić swoje życie na lepsze.  W jednym z turnusów uczestniczą Julia, Jadwiga, Michalina (zwana Misią) i Marta. Bohaterki różnią się wiekiem i doświadczeniem życiowym. Życie tych kobiet nie jest usłane różami. Jedynie Julia, która jest świeżo upieczoną rozwódką,  trafia do pensjonatu przypadkiem, gdyż wygrała los na loterii. Jadwiga dowiaduje się o kolejnej zdradzie męża, ale mimo wszystko nadal go kocha i marzy, by ponownie rozpalić ogień namiętności w ich małżeństwie. Michalina trafia do Szkoły Żon za zgodą swojego kochanka, aby doskonalić swoje umiejętności. Marta to matka trójki dzieci, która wyrywa się z rodzinnego kieratu, by odpocząć od szarej codzienności. Boryka się ona z nadmiernymi kilogramami i nie potrafi wyeksponować swojego piękna. Czy nowo poznane koleżanki pomogą jej ponownie odkryć w sobie kobietę? Odpowiedzi poszukajcie w książce.


"Radość z seksu trzeba odkrywać dla siebie - mówiła Joanna, trenerka. - A nie po to, żeby zadowalać faceta albo żeby mu się przypodobać." 

Powieść czyta się bardzo szybko, jest idealna na chłodny wieczór. Sceny erotyczne nie przytłaczają, są bardzo subtelne. Dodatkowo książka napisana jest lekko, z humorem.

"Szkoła żon" to powieść idealna dla każdej kobiety. Drogie panie nie bójmy się zmian, zadbajmy o naszą kobiecość, a poczujemy się lepiej i będziemy pewniejsze siebie. Warto poszukać szczęścia, cokolwiek to dla Ciebie znaczy.

Ja już poluję w bibliotece na drugą część - "Pensjonat marzeń".

Czytaliście "Szkołę żon"? Jakie książki Magdaleny Witkiewicz polecacie?

8 komentarzy:

 1. Bardzo podobała mi się szkoła, jaką przedstawiła autorka. "Pensjonat marzeń" również. Czytałam kilka innych jej książek i każdą pozytywnie wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że jeszcze nie czytałam, ale mam tę książkę w domu. Muszę nadrobić te zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiolu na prawdę Cię zachęcam, książka jest rewelacyjna.

   Usuń
 3. Zgadzam się w pełni ze słowami trenerki Joanny! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książkę czytałam i nawet mi się podobała, choć oczekiwałam bardziej pikantnych scen.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książkę czytałam i wiem, że bardzo mi się podobała :)
  Tak, sceny były idealne! Też wolę takie delikatne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam, ale o autorce słyszałam wiele dobrego.

  OdpowiedzUsuń