środa, 31 maja 2017

SKYNET Armia Cieni - Caesar Starling - E-BOOK z Wydawnictwa Psychoskok

Autor: Caesar Starling
Tytuł: SKYNET Armia Cieni 
ISBN: 978-83-7900-779-0
Strony: 469

„Skynet. Armia Cieni” Caesara Starlinga  to powieść science fiction.  

Akcja książki rozgrywa się w schyłkowej fazie wojny toczącej się pomiędzy ludźmi a maszynami tworzącymi zbiorową, cyfrową świadomość określoną  mianem SKYNET. 

Wydarzenia przedstawione w opowieści poznajemy śledząc przygody głównego bohatera Jessego Scotta, który będąc szeregowym żołnierzem bierze udział w złożonej operacji wojskowej, realizując powierzone mu zadanie cząstkowe. Wraz z przeprogramowanym Terminatorem, jako pilotem helikoptera udaje się w bezludne okolice jeziora Normana, aby tam zebrać dane wywiadowcze, jak również ocenić możliwości współdziałania człowieka z tego typu maszyną. Stanowi to początek całej lawiny nieprzewidzianych wydarzeń oraz zaskakujących zwrotów akcji. 

Książka jest w założeniu pierwszą częścią trylogii SKYNET nawiązującą do uniwersum Terminatora. Dzieło to stanowi spin off funkcjonujących w popkulturze produkcji filmowych i literackich tworzących wspomniane uniwersum. Nie odnosi się ono jednak bezpośrednio do przedstawionych w nim wydarzeń lub bohaterów, lecz stanowi samodzielne dzieło, luźno powiązane z wymienionymi produkcjami poprzez ramowy element całego uniwersum, jakim jest wojna ludzi ze sztuczną inteligencją.

Zapraszam do obejrzenia spotu reklamowego:
E-BOOK można kupić tutaj


Czy lubicie takie klimaty? Jesteście zainteresowani tym e-bookiem?

3 komentarze:

  1. Nie mam na razie tej książki w planach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jestem miłośniczką science fiction, dlatego raczej nie skuszę się na powyższą książkę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Czeka w kolejce do przeczytania :)

    OdpowiedzUsuń