środa, 12 sierpnia 2020

Sierpniowe zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok

 Upał wręcz zachęca, by zaszyć się w cieniu z książką. Wydawnictwo Psychoskok przygotowało następujące propozycje:

Autor: Maksymilian Bron
Tytuł: Odwrotność Raju
Kategoria: Poezja
Ilość stron: 114
Data premiery: 05.08.2020 r.

Zbiór wierszy przesyconych dogłębną analizą postępowania człowieka, jego roli na ziemi, postrzegania świata i rzeczywistości. Autor dzieli się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami o życiu, o ludziach, miłości i pięknie, a czyni to w sposób liryczny, rozsypując słowa po kartach, układając je w zgrabne wersy i tworząc poezję. 

Porusza tematy ważne, wskazując naszą ignorancję na otaczający świat. Ukazuje nam to, czego na co dzień nie zauważamy, lub czynimy to zbyt rzadko – patrzymy, nie widząc. Słuchamy, nie słysząc. Smakujemy, nie czując smaku. Krytykujemy, oceniamy, szukamy winnych. Gonimy za tym, czego nie mamy, szukamy ideałów, gdy obok ludzie żyją w piekle na ziemi, w odwrotności raju. 

Tomik skłaniający do refleksji i głębokich przemyśleń. Rozbudza wyobraźnię, wywołuje emocje i intryguje.


Autor: Aleksandra Jadwiga Starostecka
Tytuł: Trudno rozmawia się z milczeniem
Kategoria: Współczesna poezja polska
Ilość stron: 45
Data premiery: 17.08.2020 r.

Tomik, w którym otrzymujemy zestaw interesujących, godnych uwagi wierszy. Jest to poezja umieszczona w klimacie spokoju i ciszy. Poezja osoby, której proste pragnienia są wyraziste, choć nieoczywiste i niewypowiadane jednoznacznie. W ciszy tworzy się obraz, gdzie od razu ustawiają się proste zdania, obraz pełen realnych i aktualnych sytuacji, domagających się w wierszu konfrontacji. To zwłaszcza przekaz ukazujący człowieka, jego postrzeganie świata i towarzyszące mu odczucia w różnych jego sferach życia, z podległym mu czasem. Czas jest tutaj „kruchy” i „pełen rozterek”. Ważne w tej poezji staje się bycie „tu” i „teraz” poprzez wyznanie – „jestem”. 

Interpretowany w wierszach świat, to „pogubione dziś”, „nieprzemyślane jutro”. Ale też cała gama uczuć. Naturalne piękno przyrody, w sposób niezwykle ciekawy, przenika się z miłością, przyciągają się pewne głosy i obrazy.
Janina Barbara Sokołowska

Autor: Ewa Lenarczyk
Tytuł:  Po szczeblach drabiny
Kategoria: Powieść współczesna, obyczajowa
Ilość stron: 320
Data premiery: 28.08.2020 r.

Historia biednej dziewczyny z głębokiej prowincji.

Powieść rozpoczyna się drastycznym morderstwem. Stefka – główna bohaterka, dobra, pracowita dziewczyna, jest podejrzana o zabicie własnej matki i wezwana na przesłuchanie. W tym czasie jej brat okrada dom ze wszystkiego, co może mieć jakąkolwiek wartość finansową. Po powrocie do pustego gospodarstwa Stefka nie chce pozostać sama bez środków do życia i perspektyw. W poszukiwaniu szczęścia ucieka do wielkiego świata, w którym jednak nie może się odnaleźć. Wszystko jest nowe, rozpędzone i przerażające. Rozpoczyna pracę w renomowanym hotelu, ale niektóre sprawy układają się inaczej, niż by tego chciała. Dzięki wsparciu życzliwych osób, które ją otaczają, Stefania zaczyna nabierać pewności siebie. Przekłada się to również na awanse, a każdy upadek motywuje ją do dalszego działania i wspinania się o szczebel wyżej w swojej zawodowej i społecznej karierze. Za każdym razem, kiedy wydaje się, że życie bohaterki zaczyna biec właściwymi torami następuje coś, co burzy takie przekonanie.

Nowe wyzwania, miłosne perypetie, mężczyzna żydowskiego pochodzenia i mnóstwo ciekawych przygód. Czy naprawdę w życiu Stefci musiało dojść do wielkiej tragedii, by nabrało ono sensu?

Czy przy upale macie ochotę na czytanie książek? Może zainteresowała Was któraś propozycja?

Pozdrawiam serdecznie! - Lenka

18 komentarzy:

 1. Wszystko mnie zaciekawiło. :D Powiem Ci, że padam... marzę o ochłodzeniu. hehe Czytać chce mi się bardzo, w cieniu z lekkim wiaterkiem, jednak na tyle sinym, by pomógł mi spokojnie wytrwać. hehe Pozdrawiam serdecznie, dziś już czytając i jeszcze chcąc czytać, o co się postara. :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe nowości. Jest w czym wybierać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie chyba pozostaje TYLKO czytanie książek... :) dziękuję za polecienia

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnią pozycję chętnie bym przeczytała, ciekawa fabuła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lenko u nas też takie upały, ledwo wytrzymać można. Rzeczywiście tylko z dobrą w książką w cienu się schować :). Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Biorę poezję, nie biorę morderstwa...
  Samych pięknych chwil w codzienności, Lenko :*

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię poezję, więc dwie pierwsze pozycje mnie zainteresowały.
  Ja tam mogę czytać przy każdej pogodzie:)
  Uściski, Magdalenko.

  OdpowiedzUsuń
 8. Poezja to nie moja bajka, a ostatni tytuł jakoś mi nie podszedł.
  Nie mam ostatnio czasu na czytanie książek, ale za to namiętnie słucham audiobooki, bo ręce mam wolne i mogę pracować w tym czasie. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tym razem, niestety, nic dla mnie. Jednak upał nie upał, czytam przez cały czas :). Jeśli w ciągu dnia nie otworzę książki albo czytnika, czegoś mi pod wieczór zawsze brakuje... Pozdrowionka!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe pozycje, poezje lubię więc w każdym tomiku znajduję coś dla siebie. Ostatnia książka wydaje się być bardzo "życiowa", myślę, że warta jest przeczytania. Uściski Madziu:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakoś poezja nigdy mnie nie przyciągała - obyczajówka a i owszem to jak by mi wpadła w ręce to ta trzecia ;) Ja czytam wieczorami i nocą ...plaża w upał odpada haha... ale przy błogim lenistwie, a i owszem książka zawsze jest;)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Oj tak Lenko w cieniu z dobra książka mogłabym zasiąść. Poezja to może nie moja bajka choć czasem lubię jakieś wiersze poczytać. Syn miał w maju treny, sonety i mówi: mama co to ma być, jakaś glupota, jak ten ktoś to napisał, czy ktoś to rozumie normalny😂 śmiałam sie tylko i brałam jego ksiązke i czytałam wspominająć jak to kiedyś trzeba było je czytać a niektóre jeszcze pamiętam bo wkuwałam na pamięc. Buziaki☺

  OdpowiedzUsuń
 13. Ostatnia pozycja mnie zainteresowała.
  Pozdrawiam Madziu:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Pierwszy tytuł mnie najbardziej zaciekawił :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Muszę najpierw ogarnąć naszykowaną stertkę...Jak tylko ogarnę rzeczywistość...;o)

  OdpowiedzUsuń
 16. Poezja- lubię, a i Stefka mnie zaintrygowała.

  OdpowiedzUsuń