sobota, 9 listopada 2019

Listopadowe zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok

Za oknem szaro, buro i ponuro, weekend wita nas deszczem. Pogoda w sam raz, by zaszyć się pod kocem z książką. Oto jakie nowości szykuje dla nas Wydawnictwo Psychoskok:

Autor: Andrzej Sitarek
Tytuł: Sztuka umierania
Kategoria: Poradnik
Ilość stron: 124
Data premiery: 04.11.2019 r.

Niezwykły poradnik dla przyszłych kulturystów.

Mordercze treningi, restrykcyjne diety, wzloty i upadki zapisane w każdym wyrzeźbionym mięśniu. Zakwasy, ból, pot, wyrzeczenia, doprowadzanie swojego organizmu do granic możliwości… Czy właśnie tym jest kulturystyka?
Tak. Choć niewielu zdaje sobie z tego sprawę.

Andrzej Sitarek jest trenerem praktykiem, dlatego książka powstała na bazie jego życiowych doświadczeń. Przestrzega przed popełnianiem błędów w tym sporcie, pułapkami reklamy i sławy. Pisze o wytrwałości, o wartościach, w które wierzy i którym podporządkował własne życie. Często posługuje się językiem ulicznym, ale dzieli się swoimi doświadczeniami i życiową mądrością.

To swoisty rodzaj pamiętnika, będącego zarazem poradnikiem dla młodych kulturystów, którzy marzą o karierze w tym sporcie. Każdy dzień to nowe wyzwanie, każdy trening to ból, pot, a czasami nawet krew. Wzloty i upadki, załamania, niezadowolenie, rozczarowanie, kontuzje – wszystko po to, by osiągnąć cel, czyli zwyciężyć w zawodach – być najlepszym. To sport dla wytrwałych. To „sztuka umierania” i zapewne niejednokrotnie przypomnisz sobie o tym po morderczym treningu, kiedy będziesz padał na twarz.

Czy jesteś gotowy, by podjąć takie wyzwanie?


Autor: Małgorzata Król
Tytuł: Biała Wieszczbiarka
Kategoria: Duchowość, religia
Ilość stron: 126
Data premiery: 12.11.2019 r.

„Biała Wieszczbiarka” Małgorzaty Król  niezwykła opowieść o przenikających się światach – tym widzialnym i niewidzialnym.
To już kolejna książka autorki, która wprowadza czytelnika w świat, którego nie widać na pierwszy rzut oka… Opowiada o Istotach, współistniejących razem z nami, ingerujących w nasze życie, mówi o energii Wszechświata, o miłości, pięknie, dobrych uczynkach, poszukiwaniu własnej drogi i umiejętności otwarcia się na inne rzeczywistości.

Anna podczas narodzin otrzymuje duszę, która staje się jej towarzyszką i niejednokrotnie wskazuje jej właściwą drogę, przypominając o swoim istnieniu. Dziewczyna obdarzona zostaje niezwykłym darem – widzi aurę przyrody, zwierząt, a nawet ludzi. W ziemskiej wędrówce towarzyszy jej istota nie z tego świata, która jako przyjaciel zawsze jest obok niej. Ukazuje się on w różnych postaciach, w momentach, gdy dziewczyna bardzo potrzebuje jego obecności.

Anna poszukuje swojej własnej drogi i przeznaczenia. Trafia do małego domku w górach, zamieszkałego przez babcię Adelę. To właśnie tutaj życie dziewczyny zmienia się diametralnie. Odnajduje to czego szukała, a nawet więcej…

Jakie tajemnice skrywa starsza kobieta i miejsce do którego trafia Anna. Jak potoczą się losy dziewczyny i jakie okaże się jej przeznaczenie?


Autor: Mateusz Juszczyk
Tytuł: Pieśni o Awanturnikach. Tom II
Kategoria: Powieść przygodowo-historyczna
Ilość stron: 382
Data premiery: 15.11.2019 r.

Kontynuacja książki „Awanturnicy”.

Pirat z Tortugi, szkutnik z Gdańska, rodzina szlachetnie urodzonych Irlandczyków z Barbadosu i gubernator Jamajki, to tylko część bohaterów powieści. Ambicją awanturników jest przeżycie jak największej liczby niebezpiecznych przygód i przejście do legendy, nawet jeśli mieliby przepłacić to życiem.

Gdy siedemnastowieczny świat ogarniają wojny i cierpienie, ludzie uciekają się do pieśni by zapomnieć o trudach codziennego życia. Marcin Seradzki i jego przyjaciele w sposób przypadkowy stają się bohaterami tych opowieści. Kto z nich opowie się za dobrem, a kto obierze drogę niesprawiedliwości? Sława ma swoje piętno! Jak bardzo zmieni się ich życie, gdy na drodze czyhają, trudy i przeszkody?

Czas powrócić do świata, handlu, niewolnictwa, piratów i wojen.


Autor: Eliza Segiet
Tytuł: Bezgłośni
Kategoria: Powieść, wspomnienie
Ilość stron: 86
Data premiery: 20.11.2019 r.

Czy można wyobrazić sobie, co czuje człowiek, który musi ukrywać się pod podłogą? Który dla zachowania życia musi pilnować oddechu, żeby nie usłyszeli go niemieccy żandarmi, sprawdzający, czy w jego domu nie ukrywa się jakiś „parszywy Żyd”?! Jeszua chce żyć, więc chrzci się i zmienia imię, ukrywa się w wielu miejscach, ale głód, dojmująca samotność i smród wiadra z fekaliami doprowadzają go do takiego stanu, że robi rzeczy z naszego punktu widzenia niezrozumiałe.

„Bezgłośni” to mini powieść w formie listu głównego bohatera do matki. W tym wzruszającym wyznaniu mężczyzna opowiada o swoim życiu, od momentu, w którym opuścił dom rodzinny, poprzez wybuch II wojny światowej, aż do czasów jej zakończenia. List Józefa to zapis jego wspomnień, ale i poruszająca relacja z ogarniętego wojną świata. To przerażający dowód nienawiści rasowej oraz nierównej walki człowieka o przeżycie.

Przejmujące studium człowieka uwikłanego w Wielką Historię. Eliza Segiet w typową dla siebie wrażliwością i przenikliwością wnika w świat wojennej zawieruchy, by odtworzyć losy ofiar Holocaustu.

Przejmujące i wiarygodne świadectwo nieludzkiego czasu, który wciąż przeraża.


Autor: Weronika Ceynowa
Tytuł: Droga przez gorzkie łzy
Kategoria: Powieść obyczajowa
Ilość stron: 164
Data premiery: 22.11.2019 r.

Życie jest bezcennym darem, który czasami doceniamy zbyt późno.

Bohaterce powieści los nie szczędzi bólu i zmartwień. Młoda dziewczyna ciężko pracuje, by wesprzeć finansowo rodziców. Stara się zarobić na leczenie młodszej siostry, a chcąc pomóc nieznajomemu mężczyźnie, ulega poważnemu wypadkowi. Mimo splotu wielu nieszczęśliwych wydarzeń Sabrina nie ma pretensji do losu, że tak boleśnie ją doświadcza. Roztacza wokół siebie aurę życzliwości, a jej serce jest przepełnione nadzieją.

„Droga przez gorzkie łzy” to powieść nieszablonowa, której autorka stosuje niezwykle ciekawy sposób prowadzenia narracji. Wprowadza monologi wewnętrzne, fragmenty pamiętnika, a nawet przenosi nas w inne miejsce niczym filmowa migawka. Niniejsza książka to propozycja dla tych, którzy lubią zaskakujące historie.


Autor: Anka Mrówczyńska
Tytuł: Młody bóg z pętlą na szyi. Samobójstwo na raty. Część III
Kategoria: Autobiografia, psychologia, dziennik
Ilość stron: 546
Data premiery: 22.11.2019 r.

Trzecia część cyklu „Młody bóg z pętlą na szyi” to prawdziwy emocjonalny rollercoaster.

Po dzienniku ze szpitala psychiatrycznego i wspomnieniach z pierwszej psychoterapii indywidualnej, nadszedł czas na pogłębienie wiedzy o przeszłości autorki.

To dziennik, który został napisany, by przestrzec innych przed piekłem autoagresji. Z czasem stał się on świadectwem trudów życia osoby z pogranicznym zaburzeniem osobowości.  Jednak borderline to nie tylko autodestrukcja, autoagresja, impulsywne działania, poczucie pustki i chwiejność emocjonalna. To także olbrzymia wola życia i próba ratowania siebie.

Mrówczyńska bez cenzury i żadnych hamulców opowiada o swoim życiu, próbach samobójczych, przeszłości. Pokazuje również, jak ważne w przypadku zaburzeń psychicznych jest samopoznanie.

Książka rekomendowana przez czołowe magazyny psychologiczne i psychiatryczne.

Polecana studentom studiów medycznych, klinicystom, początkującym terapeutom oraz innym specjalistom zajmującym się szeroko pojętą ochroną zdrowia psychicznego.

Czy zainteresował Was któryś tytuł?

Pozdrawiam cieplutko i życzę udanego weekendu. - Lenka

36 komentarzy:

 1. Mam z sobą lekturę "Sztuka umierania" - mocna, prawdziwa i szczera aż do bólu. W planach mam "Pieśń o Awanturnikach" i "Białą Wieszczbiarkę" (cudna okładka)

  OdpowiedzUsuń
 2. A u mnie jeszcze nie pora na kocyk i czytanie...;o)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też jeszcze krążę po innych ścieżkach, uwijam się w innych aktywnościach, ale w okresie świątecznym sięgnę po którąś z Twoich propozycji. Druga i ostatnia byłaby dla mnie ciekawa... Tak mi sie wydaje... Pozdrawiam, Pola :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym przeczytać książkę Brzgłośni i Gorzkie łzy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Książkę "Bezgłośni" muszę koniecznie przeczytać.
  Uściski, Magdalenko.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nawet jakoś tak listopadowo wyglądają te propozycje, szczególnie ta pierwsza

  OdpowiedzUsuń
 7. Książkę Elizy Segiet mam w planach. Na pewno do niej zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Drogę przez gorzkie łzy chciałabym przeczytać...

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że druga część Awanturników to coś akurat dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kochana
  Dużo słucham, wkrótce post książkowy na blogu📚
  Ciekawe recenzje, skorzystam z niektórych, dziękuję 🤗
  Pozdrowionka zostawiam na dluuugi weekend 🌺💜

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Morgano to nie recenzje, a zapowiedzi od Wydawnictwa. Przesyłam moc serdeczności.

   Usuń
 11. Druga i piąta- już zapisałam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Te dłuuuuuugie wieczory... to nic tylko czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawe tytuły, te "Gorzkie łzy" mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bezgłośni i Droga przez gorzkie łzy to coś co mogłoby mnie zainteresować.
  Dziękuję Madziu i pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Pozdrawiam i życzę wspaniałej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 16. ,,Droga przez gorzkie łzy" najbardziej mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 17. W pierwszym momencie, gdy zobaczyłam okładkę "Sztuki umierania" myślałam, że to będzie jakiś dobry thriller, a tu psikus...

  OdpowiedzUsuń
 18. Ciekawe i bardzo różnorodne propozycje na długie wieczory.
  Serdeczności Madziu :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Zapisałam,może się uda znaleźć w bibliotece:)))ale jak do niej dotrą:)))

  OdpowiedzUsuń
 20. O Białej Wieszczbiarce i Młodym Bogu już wspominałaś ostatnio i nadal jestem nimi zainteresowana, ale to może kiedyś. Droga przez gorzkie łzy też mnie kusi.

  OdpowiedzUsuń
 21. Myślę, że wszystkie polecane przez Ciebie książki są warte przeczytania, pod warunkiem, że ktoś lubi taką literaturę.
  Ja lubię coś bardziej pogodnego, bo nie chcę się zamartwiać losem bohaterów.
  Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 22. Hej :) ostatnio na bakier jestem z czytaniem ale... zrobiłam sobie listę książek, które chciałabym dostać pod choinkę :)
  pozdrawiam cieplutko
  mam nadzieję, że nie będę robić już tak długich przerw od blogowania

  OdpowiedzUsuń
 23. Na moją listę książek do przeczytania muszę dopisać i te, które polecasz:-)) Tylko czasu ciągły deficyt wydłuża powoli tą listę w nieskończoność.
  Pozdrawiam serdecznie:-)

  OdpowiedzUsuń
 24. "Bezgłośni" - to bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 25. Wrócę jeszcze do Twojego posta i przedstawionych tytułów, niektóre zachęcają do przeczytania. Teraz mam przygotowaną do czytania "Tatuażysta z Auschwitz" trochę się obawiam tej pozycji, później takie książki długo są w moich myślach. Madziu pozdrawiam Cię ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 26. "Droga przez gorzkie łzy", dla mnie numer jeden do przeczytania.
  Serdeczności zostawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 27. Tyle nowości, że nie wiadomo, co wybrać :)

  OdpowiedzUsuń
 28. trylogia o samounicestwianiu -
  zdecydowanie pozycja dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 29. Akurat nic dla mnie z tych zapowiedzi♥

  OdpowiedzUsuń
 30. bardzo ciekawe pozycje. Dla siebie wybrałabym (na kiedyś) Wieszczbiarkę i Awanturników. Obecnie jestem na etapie kończenia trylogii świątecznej Joanny Szarańskiej (bardzo polecam) i jednocześnie czytam druga ksiazkę z serii Kalina w malinach też Joanny Szarańskiej :) Pozdrawiam gorąco

  OdpowiedzUsuń
 31. Młody Bóg
  Muszę mieć tę książkę
  Dziękuję kochana

  OdpowiedzUsuń
 32. Zapowiada się mocna literatura

  OdpowiedzUsuń
 33. Ci Awanturnicy mnie kuszą. Muszę kupić I tom... :)

  OdpowiedzUsuń