czwartek, 4 kwietnia 2019

Zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok

Za oknem piękna wiosna, choć mogło by być ciut cieplej i wiatry mogłyby już ustać. W słoneczny dzionek warto usiąść na świeżym powietrzu z lekturą w dłoni, a jeśli pogoda nie sprzyja możemy zaszyć się w domowym zaciszu z książką. Wydawnictwo Psychoskok proponuje następujące tytuły:

Autor: Tomasz Piekarski
Tytuł: Zwierzaki i super dzieciaki
Data premiery: 21.03.2019
Kategoria: Literatura dla dzieci
Ilość stron: 32

Wierszyki dla dzieci od  2 do 7 lat, a nawet starszych, z uwagi na pouczającą treść.Wśród jedenastu rymowanych utworów każde dziecko znajdzie swój ulubiony fragment.

Z bajki dowiemy się na przykład dlaczego nie powinniśmy zaśmiecać środowiska, do czego może doprowadzić przekazywanie nie sprawdzonych informacji, albo jak może skończyć się brak chęci do współpracy z innymi. Nie zabraknie humoru, a momentami nawet grozy jak na przykład w utworze o rekinie.

Autor kieruje do dzieci pytania niemalże w każdej bajce, dzięki czemu słuchacz bierze czynny udział w czytaniu.


Autor: Aleksandra Bartosik
Tytuł: Żywioł
Data premiery: 14.04.2019
Kategoria: Poezja
Ilość stron: 56

Intymny, zmysłowy tomik, który rozgrzeje wyobraźnię i pobudzi do myślenia.

Pierwsza część rozpoczyna się Świtem – tak jak każdy dzień. Im dłużej dzień trwa, tym bardziej opowieść rozwija się, tak jak i podmiot liryczny. Na samym początku był tylko nieśmiałą, niezaznającą swoich potrzeb i pragnień dziewczyną, która stopniowo dojrzewa, przemienia się w świadomą siebie, swojego ciała i wartości kobietę.

Budowa tego tomiku nawiązuje do cykliczności – po długiej, nawet najgorszej nocy zawsze wstaje dzień. I wszystko wydaje się lepsze, piękniejsze, mniej bolesne… Pamiętać należy, że słowa potrafią być piękne. I potrafią bardzo zręcznie kłamać… Poezja nie jest prawdziwym życiem i nigdy nim nie będzie. A gorące uczucia w rzeczywistości mogą oznaczać niewiele znaczącą myśl.Autor: Artur Tołłoczko
Tytuł: Tańcz ze mną tango
Data premiery: 19.04.2019
Kategoria: Beletrystyka
Ilość stron: 234

Któregoś zimowego dnia w biurze pewnego pisarza zjawia się dziwny człowiek, który w dość niezwykły sposób próbuje zainteresować go swoją historią… Tak zaczyna się opowieść, która z każdym kolejnym akapitem i rozdziałem zaskakuje nas coraz bardziej.

Sycylijski wulkan, piaski plaży Capri, uliczki Nowego Orleanu, ale również… czasy, w których panowali królowie, a nawet Dziki Zachód – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. A w międzyczasie? Interesy, nowe działalności, firmy, przedsięwzięcia, zwykła codzienność…

"Tańcz ze mną tango" to niezwykła powieść z elementami fantastyki, ale głęboko osadzona w rzeczywistości poprzez prawdopodobieństwo i niezwykłą wręcz miejscami obrazowość opisów oraz zgodność faktów z dziejami historycznymi.

Autor z fotograficzną precyzją przedstawia obrazy miast, miejsc, ludzi. Z fascynacją godną historyka przybliża czasy dawne oraz uwarunkowania historyczno-kulturowe z danej linii czasowej. Niczym psycholog lawiruje między uczuciami i emocjami targającymi bohaterem i jego współtowarzyszami wędrówek i życiowych podróży.Książka, która intryguje, ciekawi, pochłania bez reszty i skłania do przemyśleń.


Autor: Marta Paszkiewicz
Tytuł: Psychologia psa
Data premiery: 22.04.2019
Kategoria: Poradnik
Ilość stron: 170

„-Proszę Pani, mój pies jest głupi!
-Głupi, Proszę Pana, to może być jedynie właściciel, nigdy pies”.

Psychologia psa to książka, która ukazuje najczęściej popełniane błędy wychowawcze  przez opiekunów psów. Często psie zachowania, które człowiek uznaje za nieprawidłowe, wcale nie stanowią patologii. Są one naturalne dla danego gatunku, lecz ludzie nie są tego świadomi. Błędy wynikają zazwyczaj z nieznajomości przez ludzi psiego umysłu. Wielu spośród nas traktuje swojego pupila jak małego człowieka. Jest to wynikiem występowania większości zaburzeń behawioralnych u Canis familiaris, czyli psa.

Człowiek to człowiek. Pies to pies!

Książka ukazuje podłoża oraz objawy najbardziej popularnych  „nieprawidłowych” zachowań psów. Autorka, która jest psychologiem zwierząt, w prosty sposób wyjaśnia nie tylko jak pomóc psu z danym zaburzeniem dobierając odpowiednią terapię behawioralną, ale ujawnia także terapie wspomagające, które można uznać za swoistego rodzaju sztuczki.

Książka jest skierowana dla behawiorystów, gdyż zawiera pomocne w pracy formularze. Stanowi także wyśmienity poradnik dla właścicieli czworonogów, którzy pragną, aby ich pies był z nimi szczęśliwy.

Pamiętajmy, pozwólmy psu być psem.


Autor: Monika B. Janowska
Tytuł: Czwarty pokój
Data premiery: 22.04.2019
Kategoria: Powieść obyczajowa z nutą romansu i kryminału
Ilość stron: 406

Życie jej raczej nie rozpieszcza, rodzina również. Los ma dla niej same przykre niespodzianki. Nieszczęścia mnożą się i dzielą, sumują i rozmnażają.

Teraz ma być INACZEJ!

Dobrawa Tulewicz, mężatka i matka trójki synów właśnie pełna zapału, entuzjazmu i optymizmu wprowadza się do odziedziczonego po ciotce mieszkania. Odmiana losu czeka tuż za progiem.Niestety, w czwartym pokoju zamieszkuje... duch Antoni. Mało tego, że nie da się go pozbyć, to on angażuje Dobrawę w śledztwo w sprawie swojej tajemniczej śmierci, wplącze w historie romansowo-kryminalne, przy okazji wywracając życie bohaterki do góry nogami.

Czy uda się odnaleźć tajemniczą Irene, która ma klucz do rozwiązania zagadki z powojennej przeszłości? Czy uda się znaleźć mordercę sprzed pół wieku? Kto jeszcze stanie na drodze Dobrawie?


Autor: Arno Giese
Tytuł: Pilanie podwodnego świata
Data premiery: 24.04.2019
Kategoria: Dokument, literatura faktu
Ilość stron: 120

Publikacja stanowi historię rozwoju nurkowania swobodnego w Pile. Zawiera opis powstania sekcji  płetwonurków, jako drugiej w Lidze Obrony Kraju w województwie poznańskim. Przedstawia również najbardziej znane organizacje nurkowe na świecie oraz życiorysy pierwszych pilskich płetwonurków, w większości wyszkolonych osobiście  w 1967 roku przez autora książki. Jeden z pilskich płetwonurków został Szefem Wydziału Oficerów Flagowych w Dowództwie 9 Flotylli Obrony Wybrzeża.

Arno Giese opisuje swoją życiową przygodę z  nurkowaniem i o tym jak został instruktorem w Ośrodku Ratownictwa Morskiego Marynarki Wojennej.

Od Autora: Nie żałuję ani jednej minuty służby w Marynarce Wojennej, bo mam pewność, że nikt inny nie nauczył by mnie obecnej samodyscypliny, nikt inny nie mógłby mnie lepiej przygotować do dzisiejszego życia jak Ośrodek Ratownictwa Morskiego Marynarki Wojennej.

Jestem ciekawa czy zainteresował Was któryś z tytułów?

Bardzo dziękuję za odwiedziny na moim blogu oraz za zostawione komentarze. Pozdrawiam Was milutko. - Lenka

19 komentarzy:

 1. "Psychologia psa" to lektura dla mojego męża.

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem ciekawe tytuły nam Madziu podałaś. Oj ta psychologia psa to coś dla mnie, bo wiem że popełniam wiele błędów w wychowaniu mojego psiaka, niestety. Fajna jest też ta o pilskich nurkach. Ćwierć wieku mieszkałam w Pile a nawet o nich nie słyszałam, no wstyd :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, dzisiaj Lenko "zapodałaś" ciekawe pozycje. Każda byłaby dla mnie interesująca z wyjątkiem chyba nurkowania :) :) Aż mi się tęskno zrobiło za biblioteką moją. Może przed samymi świętami, jak ogarnę porządki... Buziaki Pola :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie wyglądają na bardzo ciekawe i nie wiem która fajniejsza by była na początek do poczytania. Ale chyba zdecydowała bym się na Czwarty pokój.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy zestaw książek do poczytania. Ja dla odprężenia sięgnęłabym po wierszyki dla dzieci i wybrałabym tango. Pozdrawiam ciepło. Jestem w niedoczasie i ciągle siedzę w pracowni i coś kręcę i kleję. Lektura? W Święta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pocieszyłaś mnie Zosiu, że nie tylko ja mam zaległości. Choć troszeczkę staram się co miesiąc przeczytać, niestety często trzeba wybierać rękodzieło czy lektura i żadne rozwiązanie nie jest dobre. Pozdrawiam Cię milutko.:)

   Usuń
 6. Ślicznie wszystko opisałaś,pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czwarty pokój chętnie przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Psychologia psa to jest to!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe pozycje, Czwarty pokój to chyba moja faworytka dziś.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Możliwe, że wybrałabym "Żywioł".
  Pozdrawiam wiosennie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla mnie "Żywioł" zapowiada się kusząco.
  Uściski, Magdalenko.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ależ różnorodność pozycji czytelniczych :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Super, różnorodne zestawienie :)) Dla mnie pierwsza, dziecięca pozycja :) Uściski Lenko!

  OdpowiedzUsuń
 14. "Zwierzaki" to coś dla mnie...;o)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ta książka o nurkowaniu mnie zainteresowała bardzo. Muszę Siostrze polecić. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Czwarty pokój może być interesujący.

  OdpowiedzUsuń
 17. Witaj ponownie
  Dziś przeczytałam Twoje ciepłe słowo na moich szumiących stronach. Cieszę się, że lubisz u mnie gościć. Zresztą z wzajemnością.
  A na czytanie zawsze jest dobra pora. Żadnej wolnej chwili nie marnuję zatem. A z polecanych książek coś na pewno przeczytam. Wpiszę je na listę oczekujących:)))
  Z okazji rozkwitającej Wiosny życzę Ci słońca, uśmiechu na twarzy, zielonych traw i kolorowych kwiatów

  OdpowiedzUsuń