piątek, 23 listopada 2018

Zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok

Aura za oknem i wieczorowa pora sprzyjają czytaniu. Zbliża się też grudzień, miesiąc w którym obdarowujemy się prezentami świątecznymi i nie tylko (niespodzianek nigdy za wiele). Znakomitym upominkiem może być książka. Oto co możecie znaleźć w najnowszej ofercie Wydawnictwa Psychoskok:

Autor: Andrzej Marek Dębkowski
Tytuł: Serce z guzików
Kategoria: Nowela romantyczna
Ilość stron: 146
Data premiery: 26.11.2018

Historia pełna paradoksów, upadków, uniesień, miłości, nienawiści i zwątpienia.

Akcja zaczyna się w 1939 r. Porucznik ułanów w zawierusze Kampanii Wrześniowej, traci kontakt ze swoim pułkiem. Kiedy udaje mu się wyjść z okrążenia wojsk niemieckich, zatrzymuje się z oddziałem ułanów, na postój w przypadkowym gospodarstwie. Tam poznaje dziewczynę, w której zakochuje się z wzajemnością. Zanim jednak los ich złączy przeżyją wiele perypetii. Realia Polski powojennej, odsiadka w więzieniu na Rakowieckiej, rodzinny dramat. Co jeszcze spotka bliskich sobie ludzi?

Bohaterstwo uczestników wojny, aspekty życia codziennego, złe i dobre decyzje polityków, cierpienie i śmierć żołnierzy, nikczemność i odwaga. „Serce z guzików” wnosi do wojennego tematu jeszcze coś innego.

Dębkowski pisze o uczuciu, które może wydać się wyidealizowane, ale na pewno optymistyczne i ku pokrzepieniu. W okresie pełnym krwi i brutalnych zachowań, jest jeszcze miejsce na wierność, na dotrzymywanie obietnic i na czułość.


Autor: Irena Szul-Mazepus vel Esemira
Tytuł: Rozdroże myśli w słowach i obrazach. Tom III
Kategoria: Poezja
Ilość stron: 101
Data premiery: 3.12.2018

Trzeci tomik poezji „Rozdroże Myśli” jest kontynuacją dwóch poprzednich o tym samym tytule. Wiersze ukazują różne barwy miłości, o której napisano już prawie wszystko.

Słowa Anny Frank, młodej dziewczyny, która nie miała szczęścia cieszyć się dorosłym życiem, najpełniej oddają  istotę miłości.

„Miłość, co to jest miłość? Sądzę, że miłość jest to coś,  czego właściwie nie można wyrazić słowami. Miłość jest pojmowaniem kogoś, kochaniem kogoś,  dzieleniem z nim szczęścia i nieszczęścia. Do tego  dochodzi z czasem także miłość cielesna, coś się  podzieliło, coś się oddało i coś otrzymało, i czy jest się po ślubie czy nie, czy się urodzi dziecko czy nie  urodzi. Czy się straciło godność czy też nie, o to w ogóle nie chodzi, jeżeli się tylko wie, że obok ciebie przez całe twoje dalsze życie będzie stać ktoś, kto cię rozumie i kim z nikim innym nie musisz się dzielić!”
„Dziennik Anne Frank”


Autor: Wojciech Filaber
Tytuł: Huna: sekretna nauka. Korzyści i współcześni nauczyciele
Kategoria: Poradnik, medytacje
Ilość stron: 100
Data premiery: 17.12.2018

Hunę stworzyli Polinezyjczycy, którzy wierzą, że „energia płynie w tym, na czym się koncentrujesz”. Innymi słowy: „człowiek otrzymuje dokładnie to, na czym skupia swoją uwagę”. Stąd naczelną zasadą ho’oponopono, metody uzdrawiania zarówno duszy (umysłu, psychiki) jak i ciała człowieka, jest odcięcie się od złych wspomnień, zalegających w pamięci żali, lęków i uprzedzeń, a tym samym skupienie się na chwili bieżącej. Twarde stąpanie po gruncie rzeczywistości.

Eliminując ze swojego myślenia złogi przeszłości, wspomnienia złych uczynków, możemy wziąć pełną odpowiedzialność za własne postępowanie. A im bardziej odcinamy się od naszej przeszłości i uwalniamy się od jej wpływu na naszą teraźniejszość, tym bardziej dajemy sobie szansę na wykorzystanie naszego pełnego potencjału. 
Ho’oponopono to transformujący i uzdrawiający proces, który stosowany jest w celu efektywnego rozwiązywania ludzkich problemów. Technika ta ma służyć oczyszczeniu, uzdrowieniu i otworzeniu umysłu, ma uwolnić praktykującego od negatywnych wspomnień z przeszłości. Każdy z nas, twierdzi autor, nosi w sobie negatywny bagaż myśli w formie nie tylko świadomych, ale i nieświadomych wspomnień. To właśnie do nich odwołuje się podświadomy umysł, kiedy podejmuje jakiekolwiek decyzje i wydaje osądy, a za pomocą tych wspomnień nasza podświadomość tworzy naszą rzeczywistość.

Stosując technikę ho’oponopono jesteśmy w stanie efektywnie rozwiązywać swoje problemy. Uwalniamy wówczas nasz umysł od negatywnej energii i dajemy sobie szansę na pełnowartościowe życie, czerpiąc zewsząd inspiracje.


Autor: Marek Pietrachowicz
Tytuł: Drzewo, Kurhan i Stara Wieża
Kategoria: Fantasy
Ilość stron: 212
Data premiery: 20.12.2018

Trzeci tom z cyklu, stanowiący zwieńczenie przygód rodu wiedźmy Raiany. Tym razem śledzimy wydarzenia oczami jej syna, Caltira, który przygotowuje się do objęcia tronu wodza, jednak los ma dla niego znacznie poważniejszą rolę do odegrania.

Caltir, wstąpiwszy w wiek męski, powraca z klasztornej szkoły, aby objąć władzę w swym klanie i wprowadzić go w nową epokę. Na miejscu zastaje jednak dawne, pogańskie zwyczaje oraz niechętną do oddania namiestnikowskiej władzy, swoją starszą siostrę. Na jego życie dybią tajemniczy agenci z obcych krajów – gdyby brakowało mu przeciwników w domu, wliczając potężną, sędziwą czarownicę, która pragnie, aby wszystko zostało po staremu. W sprawę wmieszają się także siły nadprzyrodzone, które mają wobec niego znacznie poważniejsze plany. Czy Caltirowi wystarczy wiary, odwagi i sprytu, aby przeciwstawić się zgrai przeciwników i wyjść cało z tej przygody, w której przyjdzie mu odwiedzić nawet Zaświaty?

Drzewo, Kurhan i Stara Wieża – książka swym tytułem nawiązująca do klasyki C.S. Lewisa – poza swoją warstwą przygodową i humorystyczną – ma ambicje opowiadać o tym, jak dorasta młody człowiek i jakie dobro wnosi w jego życie wiara oraz ustawiczna praca nad sobą. Tytułowe Drzewo, tak jak Lew, to aluzja do historii Odkupienia. Kurhan to siedlisko Czarownicy, a więc złych mocy, walczących o duszę i ciało bohatera. A Stara Wieża, tak samo jak Stara Szafa, spełnia rolę cudownego środka transportu do innego świata. Podstępni i potężni nieprzyjaciele, ale też niespodziewani sojusznicy, pojawiają się w najmniej oczekiwanych miejscach. Stawką zaś jest los wszystkich krain Mroźnej Północy, a zatem porażka i rezygnacja nie wchodzą w grę.

Czy zainteresowało Was coś z tych nowości?

Przesyłam cieplutkie pozdrowienia i dziękuję za każdy ślad Waszej obecności. - Lenka
30 komentarzy:

 1. Ja części rodziny kupuję książki na gwiazdkę bo je uwielbiają i chcą :) A czasu na czytanie to niestety teraz przed świętami to mam coraz mniej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. podziwiam za to czytanie:)
  pozdrawiam i dziękuję ze zaglądasz regularnie do mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym razem nic dla siebie nie wybiorę, ale to dobrze, bo zaległości czytelnicze i tak mam duże. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wybrałabym każdą, z wyjątkiem fantasy, bo to nie moja bajka. Poza tym przypomniałaś Lenko,że trzeba rozejrzeć się za prezentami. Rzeczywiście, pora już... Wielokrotnie były książki, a co w tym roku? Nie wiem, ale książka to prezent najbardziej wartościowy... Pozdrawiam Cię cieplutko :) Pola

  OdpowiedzUsuń
 5. No własnie - co to jest miłość ? tyle interpretacji ile nas :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tę piewszą ksiazke chetnie bym przeczytała, bo lubie książki z tamtego okresu.
  Pozdrawiam serdecznie, Lenko!:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zamieniłam "Elemelka" na "Reksia" i opowieść o Misi co się zgubiła...;o) Twój repertuar póki co, zbyt "dorosły"...;o)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwsza pozycja bardzo mnie zaciekawiła, chętnie bym po nią sięgnęła. I po drugą też, jako, że lubię poezję.
  Serdeczne uściski, Magdalenko.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszej pozycji chętnie poszukam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja także nie lubię fantastyki to nie dla mnie,pięknie wszystko opisujesz,pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Że te ja nie znam tej ostatniej książki o której piszesz. Syn jest fanem fantazy. Pochłania książki z szybkością błyskawica. A czasem potrzebne jest coś lekkiego do poczytania. Nad czym nie trzeba się zagłębić. Świetne recenzje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aguś to są zapowiedzi od Wydawnictwa. Zachęcam do sięgnięcia w wolnym czasie po tę lekturę. Serdeczności.:)

   Usuń
 12. Wow 3 pozycja mnie zainteresowała.......pozdrawiam Dusia

  OdpowiedzUsuń
 13. Lenko bardzo ciekawe recenzje,książki ciekawe,szkoda że ja już nie czytam,kiedyś dużo czytałam :)
  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marylko to są zapowiedzi wydawnicze. Ja też żałuję, że mam mniej czasu na czytanie. Serdeczności.:)

   Usuń
 14. ta pierwsza to mnie zaciekawiła

  OdpowiedzUsuń
 15. Chyba nie wybrałabym żadnej z tych książek, to niezupełnie moje klimaty choć -czasem sięgam po różne książki i bywa, że jestem miło zaskoczona.
  Serdeczności Madziu :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Zobaczyłem teraz,
  że jest co wybierać.

  OdpowiedzUsuń
 17. Mam Dziennik Anne Frank wydany przez ojca na podstawie jej pamiętnika. Chętnie przeczytałabym poezje, bo słowa tej młodziutkiej dziewczyny i trudne czasy, w których żyła, a w końcu bezsensowna śmierć zapadły mi głęboko w pamięć.
  Fajne pozycje zaprezentowałaś Lenka. Dla mnie książka jest zawsze wartościowym prezentem:)
  Uściski.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jestem klasycznym molem ksiazkowym wiec na pewno znalazlabym cos co by mi przypadlo do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo ciekawe pozycje. Też lubię czytać, a jeszcze bardziej układać puzzle.

  OdpowiedzUsuń
 20. Widzę dwie ciekawe pozycje ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Mnie tym razem zainteresował tomik poezji. Czasem lubię sięgnąć po coś wierszowanego. Pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 22. Ciekawe zapowiedzi...mam nadzieję, że Mikołaj pamięta jak bardzo cieszą mnie prezenty książkowe ;) pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 23. Książki to super pomysł na prezent. W tym roku kupujemy książki dla mojego taty bo uwielbia czytać i pochłania je :)). Z Twoich pozycji Lenko to mnie dziś zainteresowała pierwsza. Rzeczywiście zimowa pora to świetny czas na dobrą lekturę :) Moc uścisków!

  OdpowiedzUsuń
 24. Książka o Hunie na pewno jest ciekawa :) To coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 25. Zdecydowanie ostatnia pozycja intrygująca jak dla mnie. Fantasy zawsze jest mile widziane. :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Szczerze mówiąc dotąd nie znałem tego wydawnictwa ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. Pierwsza książka wydaje się bardzo ciekawa, z chęcią bym ją przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 28. Great article..I am looking so forward to your blogcomment and
  I love your page on your post.. That is so pretty..
  หนังไทย

  OdpowiedzUsuń