wtorek, 30 sierpnia 2016

DOCAT - zaległa recenzja

Być może spotkaliście się już gdzieś z tą recenzją (była napisana przed powstaniem bloga), ale książka naprawdę warta jest uwagi.

                                                                                                                                                           
Autor: Papież Franciszek
Tytuł: DOCAT. Co robić? Nauka społeczna Kościoła katolickiego
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 320
Format:  12,5 x 20,5
ISBN: 978-83-7797-541-1
W duchu nauczania Papieża Franciszka na ŚDM w Polsce warto sięgnąć po "DOCAT", bo nie wystarczy słuchać/czytać słów Papieża, ale trzeba je wziąć do serca i wprowadzić w życie.
Jak pisał św. Jan Paweł II: "Tracąc wrażliwość na Boga, traci się także wrażliwość na człowieka" , nie dopuszczajmy więc do takiej sytuacji. Ułatwia to "DOCAT", który podaje konkretne przykłady z życia, podpowiada jak się zachować (podstawą są dokumenty Kościoła) oraz jak korzystać z dóbr świata.
W książce poruszone są m.in. kwestie: rola rodziny, wspólnota międzynarodowa, ochrona życia, życie w wolności i bez przemocy, zaangażowanie osobiste i wspólnotowe.
Książka napisana jest prostym i zrozumiałym językiem, układ jest przejrzysty (zawiera na końcu indeks rzeczowy i indeks nazwisk), poruszane kwestie są napisane pogrubioną czcionką, a dodatkową atrakcją są cytaty na marginesach.
To książka, do której warto wracać, zadając sobie pytania: Czy jestem prawdziwym chrześcijaninem? Czy potrafię zmienić swoje życie na lepsze?


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu


1 komentarz: