środa, 24 września 2025

13. urodziny bloga Nicole

„Bądźmy wdzięczni ludziom, którzy nas uszczęśliwiają; to oni są uroczymi ogrodnikami, którzy sprawiają, że nasze dusze kwitną.” — Marcel Proust


Lubię obserwować zagraniczne blogi i dzięki temu biorę udział w zabawie zorganizowanej przez Nicole, która zaprosiła do świętowania z nią dzisiaj urodzin jej bloga. Wcześniej zaprosiła chętne osoby do wymiany i podarowania drugiej osobie czegoś związanego z symbolami szczęścia.
Przygotowałam kartkę i drobną niespodziankę dla Elfi., zajrzyjcie na Jej blog, by zobaczyć zawartość sekretnej przesyłki.

Ja otrzymałam kartkę i prezent od Pani o imieniu Pia, to takie miłe...



Kwiaty w obojętnie jakiej formie zawsze poprawiają humor, karteczka jest śliczna. Nie ma na niej napisu, więc może być całoroczną ozdobą, jest na niej tyle pięknych kolorów.  Bardzo jestem wdzięczna za ciepłe słowa skierowane do mnie, akurat tego potrzebowałam. W przesyłce znalazłam tam śliczną koniczynkę z biedronką, która jest jakby podwójnym szczęściem. Można jej używać jako zawieszki, ale można też wpiąć agrafkę i może być broszką. Podziwiam talent i perfekcyjne wykonanie Pii. Z całego serca dziękuję za ten wyjątkowy prezent. Bardzo jestem wdzięczna Nicol, za zorganizowanie zabawy i podzielenie się radością. Nicol życzę Ci dużo zdrowia, wszystkiego dobrego i mnóstwa radości z blogowania.

Kochani mamy dużo szczęścia, że możemy wirtualnie odwiedzać się nawzajem, wspierać i inspirować. Dziękuję za to, że jesteście, za każdy zostawiony komentarz. Pozdrawiam serdecznie. - Lenka

sobota, 13 września 2025

Szczęśliwa trójka

Witam trzynastego.

Niektórzy w Polsce trzynastkę uznają za pechową, dla innych jest to zwyczajny dzień. Ja pod tym względem nie jestem przesądna, a wręcz mówię, że to może być dobry dzień.


obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję

Przychodzę dziś z listą mam nadzieję, że szczęśliwych zwycięzców, a raczej zwyciężczyń:

Nagroda nr 1, czyli niespodzianka powędruje do Czarnej Damy.
Nagroda nr 2, czyli figurki Sylvanian Families - króliczki wybiorą się w dalszą podróż do Barb the Evil Genius.
Nagroda nr 3, czyli kolczyki przybędą do Wiolety Sadowskiej.

Proszę o kontakt na e-mail zacisze.lenki@vp.pl w sprawie adresów do wysyłki. Polskie przesyłki mogę wysłać Pocztą lub paczkomatem Inpost.

Gratuluję serdecznie dziewczynom. Z całego serca dziękuję wszystkim za udział w rozdaniu, za wspaniałe życzenia i ciepłe słowa, które są jak miód na serce.

Pozdrawiam cieplutko. - Lenka

P.S. Jestem ciekawa jaki był Wasz dzień? - dobry czy raczej nie?


wtorek, 26 sierpnia 2025

Rocznicowo

 Witam Was w wyjątkowym dniu, w dniu w którym mój blog obchodzi 9. rocznicę.


zdjęcie wygenerowane przez sztuczną inteligencję

W tym roku odchodzę od statystyk. Bardzo dziękuję osobom obserwującym, a w sposób szczególny komentującym za ty, że jesteście i wspieracie mnie. Bez Was nie byłoby tego bloga.

Tradycyjnie zapraszam Was na rozdanie (osoby z zagranicy także są mile widziane w zabawie). Przewiduję nagrody dla trzech osób, można wziąć udział w dowolnej liczbie losowań w komentarzu wpisując numer nagrody. Zapisy trwają do 31.08. Do zgarnięcia są:

1. Niespodzianka

2. Figurki Sylvanian Families


3. Kolczyki - rękodzieło użytkowniczki vinted o nicku craftmisje


Pozdrawiam Was cieplutko i zapraszam do zabawy. - Lenka


piątek, 8 sierpnia 2025

Wszystkiego najlepszego! Jak dbać o własne szczęście - Ewa Woydyłło

  

Autor: Ewa Woydyłło 
Tytuł: Wszystkiego najlepszego! Jak dbać o własne szczęście
Rok wydania: 2025
Ilość stron: 216
Format: 123x197 mm
ISBN:  978-83-08-08641-4

Książka Ewy Woydyłło jest jubileuszowa - 15., ale to moje pierwsze spotkanie z jej twórczością. Psycholożka i terapeutka napisała ją bez trudnych analiz naukowych i profesjonalnych terminów, przystępnym językiem, z przykładami z życia. Książka trafiła do mnie w idealnym momencie, gdy prawie wszystko widziałam w czarnych barwach, Autorka udowodniła, że szeroko pojęte szczęście nie przychodzi samo, że trzeba zadbać o dobrostan emocjonalny i pomyślne okoliczności, by osiągnąć spokój i radość.

Często skupiamy się na niewłaściwych emocjach, prowadząc do pogorszenia stanu psychicznego i co za tym idzie fizycznego.

"Z wszystkich badań dotyczących satysfakcji życiowej wynika, że dobre stosunki z bliskimi są najważniejszym warunkiem osiągnięcia trwałego szczęścia i spełnienia. (...) Mają one kluczowe znaczenie także dla zdrowia, mniej więcej takie jak czyste powietrze i racjonalna dieta."

Rozszerzyłabym słowa z powyższego cytatu na wszystkich ludzi. Autorka zwraca uwagę, że nie warto rozpamiętywać złej przeszłości, bo tego się już nie naprawi. Pamiętajmy, że żyjemy tu i teraz, skupmy się na porządkowaniu bieżących spraw, na tym, by dobrze przeżyć dany nam dzień, by kolejnego dnia nie żałować, że czas przeciekł między palcami, że nic dobrego się nie zrobiło. Okazujmy empatię i miłość zamiast wrogości i zemsty.



"(...) przewidywanie najgorszego, rozpamiętywanie nieszczęść i opowiadanie o dolegliwościach są niekorzystnym nawykiem, pogarszającym nie tylko humor, ale również zdrowie i relacje z ludźmi."


Złość zaburza funkcjonowanie organizmu, zabiera energię i powoduje złe samopoczucie. Autorka poleca, by zadbać o odzyskanie pogody ducha, wskazuje, że milczeniem nie rozwiążemy problemów, ale drogą do dobrostanu własnego i innych  jest wybaczenie.

W książce Ewy Woydyłło znajdziecie prostą i rewelacyjną receptę na to, jak zadbać o szczęście, które jest bezcenne. Myślę, że każdy znajdzie radę dla siebie, często nie zwracamy uwagi, że sami sobie pogarszamy samopoczucie myśląc źle o sobie czy o przyszłości.

Książka ma wygodny format, ułatwiający zabranie jej ze sobą w różne miejsca. Kończąc jej czytanie, aż żałowałam że nie ma więcej stron. Czułam się jakbym kończyła spotkanie z przyjaciółką, która zbyt szybko wychodzi. Pocieszam się, że mogę przeczytać wcześniejsze publikacje autorki i mam nadzieję, że powstaną kolejne.

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Literackiemu za egzemplarz.

środa, 30 lipca 2025

Powrót

 Witajcie kochani.

Proszę wybaczcie mi dłuższą przerwę w blogowaniu. Pogorszył mi się stan zdrowia, ale nie o tym. Najważniejsze, że ze zdrowiem mamy ciut lepiej, radzimy sobie w domu z migotaniem przedsionków.

Wracam jak marnotrawny syn, może nie do domu, ale do miejsca które wniosło wiele dobrego do mojego życia. Dziękuję, za to, że jesteście. Szczególne ukłony dla osób, które pisały mimo mojej nieobecności, które odzywały się w wiadomościach prywatnych.

Zmieniamy się wraz z upływem czasu. Uwalniam przestrzeń w domu, czas odkurzyć też blog, może będą jakieś zmiany, na razie się zastanawiam.

Przez ten czas co mnie nie było, miałam twórczą niemoc. W połowie czerwca powstały tylko dwie kartki z dmuchawcami na zabawę u Lidzi:



Zostawiam zdjęcie mojego liliowca, chcąc przywołać choć trochę słoneczka. Pozdrawiam Was cieplutko - Lenka





sobota, 31 maja 2025

Kreatywny alfabet

Mimo różnych przeciwności postanowiłam wziąć udział w zabawie u Czarnej Damy. Oto baner i wytyczne:



Zaczynam od litery T jak tulipan, przygotowałam dwie kartki, choć nie wiem czy Szefowa drugą zaliczy:





Ten post będzie zbiorczy dla całej zabawy. Jeśli uda mi się coś jeszcze stworzyć, to prace będą się tutaj pojawiały. Jednak żebyście nie musieli się cofać, będą też oddzielne posty. Zachęcam Was do wspólnej zabawy, bo reguły są proste i akceptowalne jest wiele technik.

Edytowana 30.07:






piątek, 30 maja 2025

Radość ze smutkiem się plecie

Witam po ponad miesięcznej przerwie.

Bardzo dziękuję Wam za życzenia i słowa wsparcia docierające różnymi drogami oraz za pamięć. W sposób szczególny dziękuję za ofiarowane modlitwy, które przyniosły owoce w postaci udanego zabiegu plastyki ucha u mamy. Leczenie jest już zakończone, a usunięty fragment nie miał charakteru złośliwego. Zła wiadomość jest taka, że mama ma codziennie lub co drugi dzień migotania przedsionków. Na izbie przyjęć spędza po wiele godzin, czasami trafia na oddział, bardzo podupadła na zdrowiu. 

Bardzo mało tworzę, bo pochłaniają mnie inne obowiązki. Mam do pokazania zaległe kartki, ale to innym razem. Żeby nie było, że smęcę to tym razem kartki z pozytywnym przesłaniem: pierwsza: pogodnych dni, druga: ciesz się życiem.




Z końcem maja zamykam grupę z wymianą kartek na Fb, zostanie ona usunięta. 
Jeśli jesteście zainteresowani wymiankami na blogu, napiszcie w komentarzu. 

Przesyłam serdeczne pozdrowienia. - Lenka